Czy legalne jest ściągnięcie filmu gdy mam oryginał?

(Utrivv) #1

Kupiłem sobie film DVD - Książe Kaspian. Niestety film najwyraźneij nagrany jest z wadą - w głośnikach słychać trzeszczenie. Nie jest to chyba wada samej płyty bo reklamy (prawie 15 minut) mają dźwięk wręcz kryształowy.

Tak się zastanawiam czy jak ściągnę piracką kopię ale za to bez tego neiprzyjemnego trzasku to to będzie legalne czy nie.

Wymiana filmu nie wchodzi w grę - nie przechowuję paragonów :frowning: (chyba że płacę kartą).

A może ktoś z was tez ma ten film? Macie te trzaski czy to tylko ja jetsem takim szczęścliwcem (wcześniej miałem już takie problemy ale zawsze wychodziły szybko, gdy paragon był jeszcze w koszu a nei w śmietniku)

(Kinemator) #2

Ściągnąć to możesz, tylko ja bym szukał przyczyny nie w płycie tylko w konfiguracji odtwarzacza/komputera/wybranego systemu dźwięku(5.1, DTS itd) - zwłaszcza , że piszesz, że już miałeś takie problemy. Sprawdź może u innej osoby czy też ma problemy z tą płytą.

(Garbaty Aniel) #3

Też bym radził sprawdzenie filmu u kogoś innego - bedziesz przynajmniej miał 100% pewności gdzie tkwi problem.

A co do ściągniecia to możesz - po prostu będzie to Twoja kopia zapasowa.

(Maciejboss) #4

no mi też sie zdaje że wina DVD,bo ja mam coś zepsute i cicho odtwarza nawet płyty dvd z wypożyczalni tylko na kompie wszystko ok

(Mail) #5

Może czas zacząć.

A na kompie nie możesz oglądnąć? Chyba masz DVD :wink:

(nie napisałeś czy film próbowałeś obejrzeć na kompie czy na odtwarzaczu DVD)

(Utrivv) #6

I tu i tu - na obu jest problem.

Piwollo :slight_smile: a ty przechowujesz?

Wiesz ile to jest papierów? Ja co miesiąc robię "wietrzenie i wyrzucam kilkaset paragonów. Niestety ta płyta długo czekała na obejrzenie - nie podejrzewałem że może być coś z nią nie tak.

Poczłapię do empiku, może mi wymienią.

Pozdrawiam, ten do zamknięcia.