Czy Linux (Ubuntu) będzie miał problem z laptopem Lenovo?

(D@wid#) #1

Konkretnie z takim: http://www.e-planet.pl/?strona=produkt&id=84161

Chodzi mi o dostępność sterowników na Ubuntu (i OpenSUSE) do tego sprzętu itp.

(Sawyer47) #2

Nie powinno być problemów, może poza grafiką Intela (ale to ogólny problem, Intel dokonuje poważnych zmian w swoich sterownikach). Choć oczywiście lepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto posiada tego laptopa.

(Michal Olber) #3

Akurat ze sterownikami nie będzie tutaj problemu. Sam testowałem ostatnio Asusa z tą kartą i mój Xorg mieścił się na jednej stronie A5. Bardziej bym się bał o głośniki, bo jeżeli się nie mylę może tam być karta Intel HD Audio. Dlatego przed zakupem lepiej dobrze sprawdź, co on ma za bebechy. U mnie za nic nie chciała ruszyć głośność. Efekty pulpitu działały bez problemu, tak samo przyciski funkcyjne oraz kamera.

(Winiarro) #4

Do rzeczy niepewnych dołączyłbym jeszcze kartę dźwiękową - z tym też jest loteria. Ubuntu nie odtwarza dźwięku na moim hp dv6 (ma kartę Intel IDT Audio), a inne distra się nawet nie chciały uruchomić (slax i pclinuxos). Nie da się z góry powiedzieć że kupię laptopa i postawię na nim ubuntu - takie rzeczy to tylko w windows. Ale spróbowac warto.

(Graveland69) #5

A niby jakie problemy są z głośnikami i intel hd audio pod ubuntu bo jak dla mnie to nie ma żadnych?

(Michal) #6

Nie słyszłem o żadnych problemach z kartami dźwiękowymi Intela. Mam intel hd audio (ich8) i działa out of the box.