Czy livebox może służyć jako router do łapania sieci?

Witam

Czy livebox może mi posłużyć do złapania sieci bezprzewodowej jakiejś darmowej?

Nie miałem akurat styczności z Liveboksem, ale podejrzewam, że nie ma takiej możliwości. Livebox musiałby pracować w trybie AP Client, jeśli nie może pracować w takim trybie, to nie posłuży Ci do łączenia się z sieciami bezprzewodowymi.

Pozdrawiam!

Szkoda, bo potrzebuję czegoś do odbioru sieci bezprzewodowej, posiadam taką małą antenkę na usb, ale ona daje raz na czas 5% sygnału, wiem, ze tam wymienna jest antenka to może ją wymienić na mocniejszą?

Pozdrawiam

Hej,

Dokładnie - w Livebox’ie nie ma takiej możliwości. Na dobrą sprawę nie może pracować w innym trybie niż tryb domyślny…

Na pewno jest to antenka, czy karta WiFi? No i skąd łapiesz sygnał - z hotspotu czy jakiś innych niezabezpieczonych sieci??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak chodzi o hotspot , gdzie podobno cała miejscowość i okolice ma za darmo a na mapce jestem w zasięgu jednak muszę bardzo tam machać tą kartą żeby złapać chociaż na chwilę tą sieć o tej nazwie. Jest to karta WiFi z małą antenką

Hej,

Zatem wypadałoby albo zmienić kartę na inną, najlepiej taką, do której można dołączyć dodatkową antenkę, albo dołączyć taką, do posiadanej - oczywiście jeśli model ten na to pozwala.

Co do LiveBox’a to jest to urządzenia naprawdę bardzo słabe, więc nawet gdyby możliwe było jego przestawienie w inny tryb - a na pewno nie jest, bo jeszcze jakieś pół roku temu jechałem na LiveBox’ie - i tak pewnie sygnału by nie złapał.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrozumiałem, że poszukujesz czegoś stacjonarnego, jeśli pytasz o Liveboxa.

W takiej sytuacji za super dobre i niekosztowne rozwiązanie znajdziesz w takim urządzeniu.

Sam takiego używam. Z załączona w komplecie antenką śmiga, aż się kurzy.

Mówię o czymś takim firmy OvisLink

http://allegro.pl/ovislink-airlive-wl-1 … 50024.html

Poza tym, jeśli nadajnik jest naprawdę daleko albo występują dodatkowe zewnętrzne zakłócenia

(na przykład podczas obfitych śnieżyc, gdy świata nie widać na 5 metrów)

zawsze możesz zastąpić antenkę anteną zewnętrzną o większej lub bardzo dużej mocy.

To tylko antenka + kabel.

Wtedy na 100% internet za darmo będzie ci śmigał non-stop. Polecam

To czyli jeśli mowa tu o 60 metrach do nadajnika przez ściany, to lepiej kartę WiFi czy router?

Tak chodzi o stacjonarne. To oprócz tego OvisLink AirLive WL-1120AP możecie polecić mi coś jeszcze? Żebym wiedział w czym wybierać.

No cóż. Jeśli to 60 metrów i na dodatek przez ściany, to (w zależności od tego jakie to są ściany i ile ich jest) może się okazać, że w grę wchodzi tylko kabel!

60m odległości w zasięgu widzenia się anten, to zero problemów z łącznością.

Gdy dochodzą naturalne przeszkody w postaci np. żelbetonowych ścian lub stropów, to zero łączności.

Żadne urządzenie WiFi sobie nie poradzi. Wtedy tylko kabel.

Najlepiej więc do takiego no. OvisLinka podłączyć antenę zewnętrzną i umieścić ja w miejscu, gdzie będzie “widziała” antenę nadawczą

Proste i skuteczne rozwiązanie. Jedyną kwestią jest dokupienie antenki zewnętrznej z odpowiedniej długości kablem.

A jaszcze skuteczniej, gdy podłączy się to np tak:

antena__________------------------------------_____OvisLink______-----------------------_________komputer

zewnętrzna________kabel (konc. 50ohm)_________________________kabel (RJ)

Hej,

Karta WiFi z reguły będzie tańsza, zaś w routerze bądź AP będzie można dodatkowo konfigurować niektóre parametry. Jakkolwiek wybierzesz, przy 60 metrach i ścianach bez anteny na zewnątrz budynku raczej się nie obędzie. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem, o którym pisze DeePdIVEr.

Pozdrawiam,

Dimatheus