Czy majac systemowy firewall xp sp2 warto instalowac kerio?

czy majac systemowy firewall xp sp2 warto instalowac kerio?

jesli tak to czy zostawic systemowa zapore tez wlaczona?

Warto, bo systemowa zapora nie nadzoruje ruchu w obydwie strony (przychodzący i wychodzący).

Po zainstalowaniu innego firewalla lepiej wyłączyć zaporę systemową (nie ma potrzeby a nawet nie jest wskazane działanie dwóch zapór)

Inaczej - zalecane jest zastąpienie zintegrowanego firewalla z sp2 zewnętrzną, specjalistyczną aplikacją, monitorującą aktywność sieci.

To nie jest widzi mi się, ale wymóg bezpieczeństwa.

Wnioski:

  • wyłączyć zaporę z sp2

  • zainstalować inną, alternatywną zaporę w postaci aplikacji zewnętrznej (Kerio, ZoneAlarm) bądź zapory dołączonej do aplikacji typu InternetSecurity.

ok,dziekuje

Dodam tylko iż jeśli mamy dość słaby sprzęt lepiej jechać na systemowej zaporze :slight_smile:

Nie jest ona co prawda najwyższych lotów ale znacznie poprawia bezpieczeństwo systemu. Sam obecnie na niej jadę bo skończyła mi się licensja na outposta a czekam na inny programik.

Tak więc jeśli tylko ku temu możliwości wyłączaj systemowego firewalla i instaluj zewnętrzną aplikację :slight_smile:

a ja dodam, że jeżeli jesteśmy w sieci posiadającej sprzętowy firewall, to w zupełności wystarczy dobry antywirus i zapora z sp2 :slight_smile:

U mnie np. jest tak:

Mam Windowsa XP Home Edition wszystkie łatki do niego i włączoną systemową zapore (dodatkowo zablokowałem porty programem Windows Worms Doors Cleaner)

Dodam że mam atywirusa (Active Virus Shield)

Czy mój komputer jest dobrze chroniony ??

P.S. We wszystkich testach firewalli jakie robiłem (na róznych stronach) wychodzi na to że tak

Skoro tak Ci wychodzi to tak jest :wink:

Największą bolączką sp2 jest to iż analizuje ruch tylko w jedną stronę więc dlatego warto instalować inne oprogramowanie (darmowe kerio, za)

Sam obecnie jadę na zaporze z SP2 i wbrew opiniom to do czego została stworzona czyli obrona przez atakami hakerów jakoś jej wychodzi :mrgreen:

to czy dobrze jest chroniony wychodzi pięknie w praktyce. jak skanujesz programami antysyfowymi (np. Ad-Aware, SpyBot) to znajduje jakieś śmieci? jeżeli nie to znaczy, że obecna ochrona się sprawdza.

No nie zgodzę się, np. kerio ma nieduże wymagania, a z systemowym “firewallem” nie ma go co porównywać. Zwróć uwagę, że XP też ma swoje wymagania, więc jeżeli na danym kompie XP chodzi sprawnie, to napewno pójdzie większość firewalli.

Ja dodam tylko, że na moim starym kompie Celeronie 400Mghz i 216RAMu duet NOD32 + Zapora SP2 spisuje się znakomicie i już od ponad 7 miesięcy jest spokój i nie ma zabardzo problemów. Ale gdyby był mocniejszy sprzęt to zainstalowałbym na nim Outpusta, albo Kerio :D.

Dodam, że w sierpniowym CHIP-ie jest firewoll Kaspersky Anti-Haker 1.8.180.0 z licencją na rok.

http://magazyn.chip.pl/spiscd_174422.html

U mojej kobiety na pentiumie2 266mhz + 160mb ram zarzucilem jej zestaw NOD32 + Outpost i praktycznie nic kompa nie muli wszystko smiga wysmienicie jak na taki sprzet (tylko raz na tydzien musze posprawdzac na outposcie czego ona tam nie nagrzebala czy nie poblokowala czegos waznego albo czy nie zezwolila na polaczenie jakiemus smieciowi…;)). Na swoim kompie mam ten sam zestaw i w zyciu jeszcze zadnego swinstwa nie mialem (o muleniu nie mowie bo mam athlona 64 3000 + 1gb ramu)