Czy MHz poszczególnych kosci ramu muszą się zgadzać?

Mam płyte główną MS9107C+(USB). Mam 256 MB RAM DDR. Chce sobie dołożyć 512mb. Czy ta płyta główna będzie obsługiwała tyle ramu. Słyszałem, źe jeśli ktoś ma np. 256 ram to jeśli chce musi dołożyć 256, ponieważ inna liczba mb lub GB by nie odpowiadała. Czy to prawda?? Czy moge bez wachania kupić 512mb i zainstalować??

nawet stare szroty obsługują przynajmniej 1GB (OCZYwiście nie mam na mysli jakiś zabytków), co do dokładania nie muszą być te same wartości, zwróć uwagę żeby CL i timingi były te same…

EDYTA:

Ej może więcej KULTURY, nikt tu nie siedzi całodobowo żeby TOBIE pomagać w trymiga, następnym razem możesz nie doczekać się żadnej pomocy z takim podejściem…

Po drugie trudno wpisać w GOOGLE i sprawdzić samemu, twoja płyta obsługuje max 3GB (sprawdzenie tego zajęło mi 20 sekund wraz z wpisaniem w google).

a co tosą te CL i timingi?? Gdzie moge sprawdzić jakie CL i timingi ma moja kość??

Pod Windą everest lub bezposrednio w BIOSie… Od razu zobacz jaki typ DDR masz zainstalowane na płycie… choć z tego co widzę twoja płyta obsługuje jedynie kości PC2100.

A to nie dobrze że PC2100??

Ściągnij sobie CPU-Z np. z http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1424 (nie trzeba go instalować). Tam na zakładce Memory wszystko pisze o Twoich pamięciach. W tym programie CAS# Latency pokazuje CL, natomist CL to timingi…

a timingi to opóźnienie z jakim pamięć wykonuje polecenie (czy coś takiego, jak napisałem coś źle to sprostujcie)

Dajcie mi może jakiś link, na którym są te pamięci. Bo one się różnia jednak znacznie od siebie i nie chciałbym kupić takiej która by nie pasowała. Sory, że zawracam wam tym głowę

Napisałem ci jak byk. DDR SDRAM PC2100 (działajace z szyną 133 czyli efektywnie 266Mhz), nie, nie jest to powód do rozpaczy ale z DDRów te są najwolniejsze, z tego co przeczytałem na necie tylko takie obsługuje twoja płyta ale jak co masz do płyty manuala i tam pisze co i jak (ja za ciebie szukał nie będę bo widzę że jesteś leniwy)… CL to w skrócie opuźnienie to pierwsza wartość którą podaje sięzaraz po nazwiie ramu (dla przykładu:DDR SDRAM PC2100 266 CL.3), zobacz programem jakie masz (CL3 czy CL 2.5 czy CL2 czy inne) do tego masz jeszcze timingi (kolejne 3 wartości), taką samą kostkę kup żeby uniknąć “gryzienia” się ramów.

Czy ty nie przesadzasz? Tak ci się spieszy, że pół godziny nie możesz wytrzymać? To nie pomoc techniczna na telefon.

@temat

Możesz kupić 512 MB do 256 MB, ale nie będą działać ci w Dual Channel, czyli będą miały tylko 64 bitowe kanały (w Dualu 128 bit). Jeśli twoja płyta obsługuje duala, to lepiej sprzedaj te 256 i kup sobie 2x 512MB, będziesz miał 1GB pamięci, co do normalnej pracy i słabszych gier jest wartością optymalną, 768 MB może już nie wystarczać, no i te 2x 512MB będzie miało większą przepustowość, czyli lepszą wydajność.

klik9 jego płyta nie obsługuje DUALA,

To co mam w końcu zrobić?? Jeden mówi to drugi mówi to. Ja do tych 256(133MHz) zamierzam jeszcze dołożyć 512mb 266Mhz i chce wiedziec czy będą sie one gryzły??

Łukasz89

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Już zmienione :slight_smile:

Pamięć będzie działać, ale nie w dualu ( a i tak Twoja płyta główna go nie obsługuje)

W takim wypadku szybsza kość zwolni do prędkości tej wolniejszej, i będą miały 64bitowy kanał, a nie jak w dualu 128bit - czyli będą trochę wolniej pracowały, jednak nic lepszego na tej płycie sie nie zrobi.