Czy mi vista pójdzie?

Mam do was pytanie zamierzam kupić viste ultimate i mam pytanie czy mi pójdzie na:

Procesor: AMD Sempron Processor 2800+,~~1.7GHz

Pamięć: 512MB RAM

Karta graficzna: Radeon 9600 series

I mam do was pytanie czy vista ultimate na tym pójdzie bo niechce tak żeby się ścinało ale żeby wszystko chodziło nie jestem taki że załóżmy jak już na tym forum pisali że im poszła vista na 214 ramu i tego ja chce, żeby wszystko chodziło.Napiszcie czy moge kupić viste ultimate bez wymieniania poprostu napiszcie czy mam ok jak nie to napiszcie co musze wymienić. Pozdrowionka :slight_smile:

Najlepiej dołożyć RAMU.

Do 1 GB

chodzić ci będzie, ale nie płynnie. dołóż jeszcze jedną kostke 512 lub 1gb i będzie ok!

Jak chcesz pograc to dodaj ramu z 2,5 GB ; )

To dokładnie ile musze ramu dołożyć tak aby vista ultimate chodziła płynie i gry też płynie ??

aby gry też chodziły płynnie to musisz dodać z 2-4gb ramu, lepszy procesor najlepiej dwuurdzeniowy, lepsza karta graficzna min 256mb.

Reasumując… Zostan przy Xp… jak nie chcesz narzekac :slight_smile:

Ja ma Semprona 3200+(am)i 1GB ram wole poczekać asz będzie więcej programów pod ten system .

:stuck_out_tongue: Kupujesz cojś nowego kupujesz nieświadomie nowe nieznane problemy

@effe - czemu doradzasz jeśli kompletnie się na tym nie znasz? Po cholerę 4gb ramu? Mi XP przy 1,5gb ramu na czystym systemie zabierał 200mb, a vista 400, duża różnica? Jeśli gra potrzebuje minimum 512mb ram, to na viście jest to 768mb. Nie rozumiem po co aż tyle pamięci? Chcesz mu poradzić jaki komputer byłby najlepszy, by uruchomić kilka gier na raz? Mi wszystkie gry chodzą bez problemu na najwyższych detalach przy 1,5gb, więc po co 3 razy więcej pamięci?

BTW. TAKICH TEMATÓW BYŁO JUŻ MULTUM! Tak trudno przewinąć forum w dół?!

Czmu uważasz, że się nie znam. Vistę mam od czasu, kiedy nawet o niej nie słyszałeś! Piszę tylko o grach, które przy marnych 512mb przecinają, nawet na 1gb tak się zdarza. jakoś dziwne u mnie gry chodzą płynnie, carbon czy ghotic. jak to wytłumaczysz??

A jak niby mają nie chodzić płynnie przy 2gb ramu? Zastanów się co piszesz, człowieku :shock: Gdzie ja piszę, że przy 2gb ram gry się zacinają? Mi przy 1,5gb ram gry chodza płynnie i co wobec tego? Ehh, grasz w grę i nawet nie wiesz jak się nazywa? Co to za gra ten “ghotic”? Prowadziłem oficjalną polską stronę o Gothicu i chyba o tą gre chodzi?

Ps. Popracuj nad składnią, bo już nie mam cierpliwości do rozszyfrowywania twoich postów.

Respev A no mogą nie chodzić płynnie przy 2 Gb ramu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=143263

Kolega z tego tematu ma konfiguracje

Pentium 4 3,2 Ghz HT| płyta główna GA-8I915P-G | SAMSUNG SP1213N | Nvidia Galaxy GeForce 7600 GS (Zalman Edition) 256 ddr3 RAM | 2x 1Gb DDR RAM Kingston DUAL

i gry mu się tną… i co powiesz na to ? Nie ma co sie sprzeczać…

respev widzę że się czepiasz literówek? chyba wstałeś lewą nogą. pisałem o 2gb pamięci do 4. fakt, że na same gry 4gb to za dużo, tylko, że system chodzi bardzo płynnie. wiem bo u kuzyna komputer z 4gb vista chodzi lepiej niż u mnie. tak więc im więcej ramu tym lepiej.

A to powiem, że Pentium IV to nie dość, że nie dwurdzeniowiec, to wypada w niektórych testach gorzej od Athlona XP 2600+…

Widze ze zawsze coś znajdziesz… To ja powiem Ci… ze… Wielu by znalazło sie aktorzy by z Toba polemizowali…

http://www.tomshardware.pl/cpu/20030623/index.html

Poczytaj FAKTY… Zaden A XP 2.6 Ghz tylko A XP 3.2GHZ. A to roznica

Porównujesz gówn o do twarożka

Mi chodzi o Prescott’a, a ty tutaj podajesz testy Northwood’a… Dobra, z mojej strony koniec OT.

Ja się tłumacze? Powszechnie wiadomo, że procesor na rdzeniu Prescott to kaloryfer i mało wydajny procesor, ale jak sobie chcesz.

teraz już sie nie tłumacz… 600 Mhz w jądrze to nie aż taka różnica…

  • V -

Witam mam pytanie czy Windows Vista Home Premium pójdzie mi na mój komputer?? ??

oto mój komputer

1 Procesor AMD Sempron 3000+ BOX (palermo)

2 Płyta główna Asus K8V-X

VIA Apollo K8T800 3x DDR PC-3200 2x IDE Mode 6 Ultra ATA (ATA 133) 2xS-ATA 150

3 Pamięć RAM 512MB PC-3200 Generic

4 Dysk Twardy Seagate 80GB Barracuda 7200.7 ST

5 Karta Graficzna Gigabyte Radeon 9600Pro 128MB DDR

Było już tyle razy nie zakładajcie takich tematów bo to już strasznie denerwuje. Poprostu porównajcie wymagania visty ze swoim kompem :evil: :evil:

Boże ludzie, ile razy jeszcze bedziecie sie o to pytać? Jak chcesz sprawdzić, czy Vista zadziała na Twoim komputerze pobierz ten programik: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=1991