Czy mikrofon wystarczy, czy potrzebny mikser?

Posiadam mikrofonik, taki zwykły do kompa, tak żeby sobie coś tam raz po raz np. pośpiewać czy coś, ale ogólnie to używam do gry w cs’a

Mój mikrofon już nie jest takiej jakości jak kiedyś i nie słychać już dobrze, albo w ogóle głosu na live.

I teraz moje pytanie: chciałbym zainwestować troszkę i kupić sobie mikrofon stereo już taki bardziej ‘pro’ i czy do używania takiego mica jest potrzebna tylko przejściówka na mini jacka czy potrzebny jest mikser? jakbym już miał taki mikrofon to chodzi mi o to żeby było słychać głos na live z głośników. Może jakiś program? jak tak to jaki polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile: :wink:

Ja do kompa podłączyłem mikrofon firmy Shure model chyba SM58. Jest to mikrofon przewodowy. Raczej profesionalny bo Shure innych raczej nie robi. Posiada on złącze XLR. Aby go podłączyć do kompa trzeba we wtyczce XLR zmostkować dwa z trzech pinów. Jakich nie pamiętam, ale wystarczy ściągnąć dokumentację od byle jakiej konsoli (np. Yamaha MG16/6FX) i tam jest wszystko rozrysowane. Następnie w mikserze dzwięku w Windows trzeba zaznaczyć w opcjach mikrofonu tryb Boost. Różnie to się nazywa. Aby uzyskać efekt echa (bo bez niego nawet Edyta Górniak jakby śpiewała to cienko by to wyglądało) trzeba wejść w opcję programu od karty dźwiękowej. Jakby nie było echa z mikrofonu to można użyć oprogramowania Virtual Cable i echo powinno już być. Ja w każdym bądź razie tego używam i jeszcze dodatkowo programu Karafun.