Czy miror strony z napisami jest legalny?

Czy legalne jest posiadanie (odsprzedanie) miroru jakiejś bardzo popularnej strony która ostatnimi czasu została zamknięta. Baza ta zawiera sześćdziesiąt pare tysięcy napisów. Czy to jest legalne?

jezeli posiadasz do niej pelne prawa majatkowe to tak.

Sądze, że chodzi o napisy.org .Jeśli chcesz to sprzedawać, to wiedz, iż jest to nielegalne.

tzn?

a samo posiadanie jest też nielegalne?

Wydaje mi się, że jeżeli strona została zamknięta przez POLICE to jest nie legalna w użytkowaniu.

strona jest nielegalna a sama jej baza?

W tej stronie nielegalne są te napisy do filmów :slight_smile:

Według mnie najlepiej będzie jak pójdziesz do jakiegoś prawnika po poradę, będzie tak najlepiej żebyś potem nie wylądował w “pudle” przez nas :frowning: Pozdro (trochę szkoda ze zamkneli ten serwis).

Niedługo pewnie znowu ją otworzą.

Poczytajcie trochę o tym (wszystkich których złapali, wypuścili ponieważ nie mogli postawić im żadnych zarzutów)

Jezeli jestes jej prawny wlscicielem to mozesz robic z nia co chcesz :slight_smile:

Zamkniecie serwisu napisy.org bylo nielegalne samo w sobie :slight_smile: juz kilka glow polecialo za ta akcje…

wiecej o braku podstaw prawnych podczas zatrzymania osob tlumaczacych KLIKNIJ TU

co wy gadacie że nie legalna LEGALNA JEST !!

Matt_at jeśli ja spolszcze ruskiego windowsa to to będzie legalne? NIE, więc nie gadaj głupot :wink:

na urzytek wlasny bedzie lagalne :stuck_out_tongue:

chciałbyś :wink:

Widac tak , prawo polskie nie zabrania wykonywania tlumaczen na urzytek wlasny. Jezeli wykonasz je dla siebie bedzie to legalne , jezeli wykonasz takie tlumaczenie bez zgody autora aplikacji i bedziesz je sprzedawal , udostepnial osobom trzecim wtedy lamiesz prawo.

Ale tu ingerujesz w system a pokaż gdzie tłumacz ingeruje w film ??

Zresztą widać że nie czytałeś

czyli jak nakręce film po ukraińsku a Ty zrobisz to niego napisy to ja nie moge Cie pozwać? :smiley:

jak by zrobil napisy na wlasny uzytek to mozesz mu nagwizdac :lol: Jak by czerpal jakies srodki finansowe ze sprzedazy takich napisow t, to wtedy pozew milal by jakies podstawy prawne.

BXL udostępnianie napisów na stronie www narusza i tak prawa do mojej własnośći :wink: czy przemalujesz obrazy Picasso bo Ci sie kreska niepodoba? Nie, tak samo jest z filmami, możesz je mieć w takiej postaci jaką daje Ci producent…

Bardzo dobrze to ująłeś

TAK, możesz pozwać ale nie mnie :stuck_out_tongue:

  1. Możesz pozwać ale tylko tego kto rozprowadza te napisy

  2. Musisz być “właścicielem” tego film.

Czyli policja aresztowała ich bezprawnie ponieważ nikt z “właścicieli” filmu nie zgłosił przestępstwa