Czy mogą być dwa Windows-y?

Nie wiem, nie testowałem jeszcze Visty mój komputer jest za słaby (patrz podpis). Zapytaj o to użytkowników tego systemu.

Ja jestem posiadaczem Visty od premiery systemu w Polsce. Nie miałem do tej pory z nią większych problemów jedynie raz bluescreen wyskoczył po zainstalowaniu daemon tools ale po restarcie tryb awaryny i przywracanie, potem problemy ze swoim kontem z powodu wirusów(brak programu antywirusowego ze względu że nie było dobrego pod viste teraz używam kav6)Ostatnio problem z Vistą ze względu na zainstalowanie Ubuntu 6.12 ale to była wina ubuntu. Teraz działa zwinnie chociaż odpala mi sie długo ze względu na kava i sidebara. Jak najbardziej polecam Ci ten system jest o wiele lepszy od XP ma szeroką baze sterowników itd.

A waszym zdaniem jakie będą konieczne operacje bo zainstalowaniu Visty żeby bezawaryjnie działała ?

P.S.

Jakie są godne polecenia prgramy antywirusowe pod Vistę?

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 19:07

Chcialem jeszcze jedno dodać.

Ja mam popartycjowany dysk na 60. 60, 20 Gb.

60, 60gb- pamięć na moje pliki

20gb- WIndows Media Center

60 gb mam już zapełnione.

Drugie 60 mam do dyspozycji.

I co w takim wypadku zrobic ??

Podzielić te 60 gb na 2- 40 i 20Gb?

Może ten temacik się przyda…

Lion czyli do moich potrzeb nie obejdzie sie bez reinstalacji i ponownego partycjowania chyba że 60 gb podzielić na 2 i na Vistę przeznaczyć 20gb ( chyba starczy ?) a na moje pliki 40gb (zdeka mało), bo w innym przypadku nie udejdzie się bez reinstalacji MC-a.

Człowieku ile ty masz komputer?? Na Viste wystarczy 30GB reszte podziel jak chcesz. Zgraj dane na dysk bo lepiej całego sformatować i podczas reinstalki systemu dzielisz dysk na partycje. Chyba ze nie chcesz na nowo instalować mce.

Moim zdaniem warto, ale mnie na ten system nie stać.

ReGGie właśnie o to chodzi żeby nie ruszać tego Media Centera i moim pytaniem było to czy da się te 60 gb podzielic na 2 na 40 i 20 Gb ( zalecenie producenta 15gb, ale wole 20gb)

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 10:25

Widze że bez reinstalacji się chyba nie obejdzie. Czy mógłby być taki podział partycji

30gb - Vista

60gb - moje pliki Vista

10- Xp

60gb- moje pliki Xp.

Pozdrawiam :slight_smile:

Mógłby być taki podział, ale po co dwa razy moje pliki co miałoby się tam znajdować? Gry, programy, pliki osobiste?

Tak, pod Xp i pod Viste.

Bo na Xp będe gry instalował i programy które na Viście by niechodziły (bądź miał z nimi problemy), a wszystko inne na " moje liki Vista".

Pozdrawiam