Czy mogę bezpiecznie usunąć plik kopii rejestru?

Witam. Mam krótkie, ale dla mnie ważne pytanie: czy mogę bezpiecznie usunąć utworzony przez pewne nieporozumienie plik kopii całego rejestru .reg np. z prawokliku myszy z Shiftem lub w inny (jaki) sposób, ale całkowicie ? Pokazuję to tutaj

No skoro ta kopia utworzona jest przez jakiś program np. w wyniku czyszczenia rejestru a wszystko po tym czyszczeniu działa to takowa kopia raczej nie jest potrzebna, chyba ze coś jest nie tak wtedy można jej użyć.

Nie można jej ani użyć, ani przywrócić bo system wywala komunikat o otwartych kluczach. Przecież system jest uruchomiony, więc nie można jej przywrócić. To jest właśnie to nieporozumienie - była stworzona w regedit.

Tak utworzona kopia jest raczej bezużyteczna, czyli mogę ją usunąć ?

BTW: jakim programem najlepiej i bezpiecznie utworzyć kopię całego rejestru i potem ją w razie potrzeby przywracać, bo w regedit to chyba tylko kopię pojedynczych kluczy lub gałęzi rejestru można wykonywać ?

np. tym programem http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

Jeżeli robiłeś kopie rejestru edytorem rejestru to w chwili przywracania go wyświetli Ci komunikat, że nie można przywrócić wszystkich plików i wtedy zrób restart systemu a na pewno wszystkie pliki znajdą się w rejestrze -każdy program do kopi rejestru w chwili przywracania go prosi o restart.

@nowinka

Tak, a to wielkie dzięki za te informacje, jeśli to prawda, to dla mnie bardzo ważne !

Czyli po prostu w chwili komunikatu, zrestartować komputer ?

Czyli jednak mogę robić kopie całego rejestru w regedit ?

No dobrze, a jak chodzi o samo usunięcie kopii, jest bezpieczne ??

Jeżeli Ci niepotrzebna to Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak! Jak zauważyłem to nie jeden Twój założony temat czyżby pierwsza przygoda z komputerem?

Niejeden temat ?? Wolne żarty. Komputery to dziedzina ścisła. A któż to powiedz mi zakłada na tym forum tylko jeden, no może dwa tematy ??

Poza tym, nie po prostu ludzie podają różne, często skrajnie inne propozycje.

Mimo to jednak, raz jeszcze chapeau bas ! :smiley: :slight_smile: =D>