Czy mogę i jak zaktualizować GNOME?

Obecnie jestem użytkownikiem Ubuntu. GNOME mam w wersji 2.22.3. Chciałem zaktualizować go do 2.23.6 ale nie wiem czy nie będzie jakiś błędów (bo w końcu to wersja rozwojowa). Czy opłaca się aktualizować GNOME? Jeśli tak to jak to zrobić najszybciej?

Wydaje mi się, że w stabilnej wersji Ubuntu wersji rozwojowego Gnome nie znajdziesz w repozytoriach i chyba jedyny sposób to ręczna kompilacja, chyba że są gdzieś dostępne pakiety.

Pozdrawiam!

ja również nie znam innej metody niż ręczna kompilacja…

oto link: http://ftp.gnome.org/pub/GNOME/desktop/2.23/2.23.6/sources/

ale jeśli korzystasz z ubuntu możesz się upgrade’nąć do alphy ;] tylko przedzam ona jest Niestabilna

________________________

ja właśnie mam zamiar w końcu zrobić apgrejdzik ;]

A gdybym zaktualizował do niestabilnej wersji 8.10 to gdy wyszłaby już stabilna to on sam by się zaktualizował do stabilnej?

nie

System sie sam nei aktualizuje, ty decydujesz czy chcesz go aktualizować itp :slight_smile:

ale jeżeli zrobisz aktualizacje do neistabilnej wersji 8.10 to po wydaniu stabilnej 8.10 bez problemów przeprowadzisz aktualizację :slight_smile:

po pierwsze:

gnome 2.23 jest wysoce niestabilne!!

po drugie ubuntu 8.10 też !!

w 2.23 nie ma drastycznych zmian. nie aktualizuj ubuntu do wersji testowej jeśli nie chcesz mieć zabawy z naprawami! !!

jeśli chodzi o upgrade do najnowszej wersji to

update-manager -d

teraz pokaże Ci ze jest dostępna nowa wersja ubuntu ale to tak na prawdę alpha! !!