Czy mogę łączyć 2x2gb goodram z 2x1gb hynix?

Czy mogę do włożonych ramów 2x2 goodram jak w opisie dodać 2x1gb hynixa o takim samym napięciu i taktowaniu? Czy się razem zagryzą?

nie za bardzo.najlepiej identycznej firmy i pojemnosci

Teoretycznie powinny chodzić,praktycznie nigdy 100% nie ma. Ale z reguły działają kości dobrze,jeśli mają takie same napięcia i taktowania,ale inną firmę.Choć zdarzają się marki które kiepsko z innymi markami współpracują. Ja mam 1GB goodrama i 1GB jakieś no-name’y i działają ok od 2 lat na szczęście.

Niestety nie działają tzn wykrywa ilość ale windowsa już nie uruchomi, mało tego zepsulem system tym i musialem pozyczyc klawiature przewodową od kolegi bo były opcje do wyboru “uruchom system windows normalnie” oraz “napraw system windows normalnie” a zanim windows się wgra to nie działają sterowniki do moejj bezprzewodowej klawiatury. Ale już uruchomilem system “normalnie” i wstał z tym że musiałem pozyczać klawiaturę od kolegi by móc normalnie uruchomić. Aha mam klawiaturę zestaw z myszką bezprzewodowe logitecha lx 710. Dziwne bo bios mozna nią uruchomić a jak już się ładują ustawienia/cyferki to niestety klawiatura przestaje działać;d

Ram musi mieć te same parametry tzn liczy się napięcie i timingi a ilość ramu i firma mogą być różne.

Ja mam Corsair 2x2GB CL 5-5-5-15 1,8v + GEIL 2x512MB CL 5-5-5-15 1,8v i wszystko biega idealnie w dual channel.

Jak masz dwa różne ramy np: 667MHz CL5 i 800MHz CL5 to w pierwsze banki na płycie głównej wsadzasz te wolniejsze ramy a w drugie banki wsadzasz te szybsze ramy, dzięki temu 667MHz będą pracować jako 667MHz a 800MHz będą pracować jako 667MHz ewentualnie mona podbić napięcia z 1.80v na 2,30v aby uzyskać stabilną prace.

No właśnie tak robiłem-te same timingi,napięcia,taktowanie i ustawiałem w biosie żeby było wszystko jasne ale i tak nie działają.Trudno-starczy mi te 4gb. Może goodramy muszą pracować na 800mhz i nie działają na 667 jak się przestawi.Nie wiem to tylko moje spekulacje

To że ram ma np: 800MHz oznacza ze potrafi działać na 533MHz/667MHz/800MHz. Ramy są kompatybilne od domyślnej częstotliwości w dół.