Czy moge miec radio internetowe jeseli mam wenętrzny IP?

(Rapname) #1

Czy moge założyc radio internetowe jeseli mam wewnętrzne ip ?? Jeśli tak to jak to zrobic ??

(Mrooveq) #2

oczywiście że możesz, nadajesz wtedy dla swojej sieci lokalnej :wink:

do nadawania radia potrzebujesz odpowiedni program, np ZaraRadio.

(Rapname) #3

a nie moge dal szerszej liczby odbiorow bo chce dac radio na strone ?

(Monczkin) #4

Popraw tytuł na konkretny.

(Mrooveq) #5

musisz sobie załatwic publiczne IP lub przekierowanie jakiegoś portu z publicznego IP na Twoje prywatne z którego chcesz nadawać.

(Rapname) #6

wiesz załatwienie raczej odpada bo chą dodatowo 50 zl miesięcznie za zewnętrzne IP

a mogłbys zprecyzowac z tym publicznym IP

(Mrooveq) #7

50zł miesięcznie za publiczne IP? zmień dostawcę na cokolwiek innego, tpsa, netia, gts, wszystko jedno, w każdym z nich masz publiczne IP "w standardzie", a abonament kosztuje często mniej niż 50zł :wink:

a przekierowanie portu, jeśli Twoj operator ją świadczy, polega na skonfigurowaniu routera dostawcy tak, żeby ludzie z Internetu łącząc się na jego IP i na dany konkretny przekierowywany port, mieli te połączenia przekazywane do sieci lokalnej na konkretny port Twojego komputera (na Twoje prywatne IP).

(Rapname) #8

musze jeszcze sie do sierpnia pobawic poszukałem w google ale raczej wiele to mi nie pomaga mogłbys napisac krotki tutorial jak to zrobic w miare prostym językiem ? // a i jeszcze jedno czy w ten sam sposób moge zrobic tak ze przez emule będzie mi ciągneło no załózmy 50 KB/S jak to w 512 bywa a nie jak dotychczas góra 7 moze 8 ?