Czy moge mieć w domu wi-fi

witam to mój 1 post na tym forum i odrazu pytam

mam taki problem mam podzielone neo 2,4mb/s z sąsiadem ma on w domu ruter wi-fi od rutera idzie kablem domnie do domu prze strych do 1 PC i hulało wszystko fajnie on miał w domu wi-fi a ja tylko tego 1 pc ale ostatnio pojawił się u nas 2 PC i laptop z wbudowanym wi-fi czy dało by się umieścić u mnie na strychu sam nadajnik? żeby kompy na parterze hulały ? ale jest 1 warunek u mojego sąsiada ma pozostać tak jak jest

ewentualnie ile by to mogło kosztować ??

Prawdopodobnie musisz zakupic dodatkowy ruter wi-fi i zainstalowac go u siebie w domu.Kablem podłaczysz do niego stacjonarnego kompa a laptop bedzie podlaczony do tego ruterka za pomoca wi-fi.Musisz tylko wszystko odpowiedno skonfigórowac zeby nikt z sasiadów nie znalazł twojego sygnalu i nie korzystał ci z neta.

router chyba ma 4 porty więc podłączasz 2 PC kablem, a z laptopem zestawiasz połączenie bezprzewodowe jeżeli tylko odległość pozwoli bo nic o tym nie napisałeś i nic nie musisz kupowac, pozostaje tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji routera.

No tak masz racje jesli masz dobry sygnał to mozesz korzystac z rutera sasiada i korzystac z wi-fi.Ja na poczatku myslalem ze nie chcesz mu nic mowic o tym ze rozdzielisz jeszcze sygnał u siebie na laptopa i dlatego polecilem ci kupno dodatkowego rutera, ale jesli sasiad nie ma nic przeciwko temu to poprostu niech ci udostepni necik tez po wi-fi dla twojego laptopa i to wszystko.

on o tym wie miendzy naszymi domami jest około 100 150m i nie mam sygnału u siebie niestety ;/

a anteny są za oknem wystawione ?

no ale ,masz przez kabel połączenie i jak nie ma zasięgu przez Wi-Fi więc Bob Budowniczy wszystko napisał i chyba innej możliwości nie masz jak nie masz zasięgu.

No niby moza by bylo kupic porządną antene do wi-fi tylko tyle ze to jest bez sensu, bo jak znam zycie laptopa masz po to zebys mógł z niego korzystac w calym domu a jak kupisz taka antene to bedzie ona musiała byc podłączona do lapka i bedziesz ja ciagal po domu za soba a nie jest to urzedzenie malych wymiarow.Wiec moim zdaniem lepszym rozwiazaniem jest kupno ruterka bo kosztuje on tyle samo co dobra antena do wi-fi i w tym momencie nie musisz nic podpinac do kompa i biegac z antena.Nie wiem jakiej wielkosci jest twoje mieszkanie i czy tez ruter zapewni ci dobry sygnal na calej powieszchni twojego domu.Z tym moze byc tez roznie.Ale ogolnie nie powinno byc problemu no chyba ze masz wielki dom lub jakis pałac. :slight_smile: