Czy mogę mieć WLAN?

Witam!

Mam mały problem… Chce sobie kupić Router z WiFi ale mam LAN i nie wiem czy wszystko będzie ok…

Mam zamiar korzystać z 1 urządzenia pod kabel i 3 bezprzewodowe… (2 laptopy i telefon, w przyszłości 2 telefony…)

Czy nie będzie problemów z klonowaniem MAC? bo jak miałem switcha to musiałem ręcznie a z WiFi nie wiem jak się podmienia MAC, z resztą w telefonie się chyba nie da :slight_smile:

Czy ten router nie będzie sprawiał problemów z instalacją itd?

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=D-LINK+DI-524

Z góry dzięki :slight_smile:

U mnie żadnych problemów nie sprawiał :stuck_out_tongue: . Nawet go początkowo nie trzeba było konfigurować . Wszystko po podłączeniu od razu działało .

Mam ten sam router i nie było problemów :wink:

Korzystam z WIFI przez 3 komórki i 2 laptopy i smiga wsio :slight_smile:

ale admin sieci będzie to widział jak jeden komputer no nie?

Tak

aha i na kompie który będzie podłączony kablem jest vista… czy nie będzie problemów?

MAC’a podmieniasz dla routera… tzn, że admin widzi router pod innym mac’iem niż jest w rzeczywistości… a nie, że w każdym urządzeniu korzystającym z routera mac klonujesz…

co do visty to nie powinno być żadnego problemu

czyli nie muszę dzwonić do admina o podmianę MAC-a ?

Nie musisz bo go sobie sklonujesz i też będzie :stuck_out_tongue: Ew. jakbyś się uparł to mógłbyś zadzwonić i podać MAC adress routera.

ale po to masz funkcje clonowania że skopiuje on mac który jest pierwotnie dopisany na serwerze do twojej karty sieciowej i już jak podłączysz inny sprzęt nie bedzie trzeba zmieniać nic :slight_smile: