Czy mogę mieć zainfekowany komputer?

Hej. Chodzi o to że ostatnio wszedłem na PH taka strona dla dorosłych o nazwie pornhub.com i przypadkowo kliknołem w jakiś filmik chciałem wejść zobaczyć czy serio ta strona jest spk i wgl bo jest bardzo znana ale jak klikąłem na filmik to przeniosło mnie na stronę o nazwie pl.bongacams.com oraz freeadult.game i ogólnie nie przepadam za takimi stornami ale jak karzy facet raz na jakiś czas takową odwiedzę ale pytanie mogę mieć wirusa któraś z tych stron może być zainfekowana ? Boje się bo ten komputer służy mi do wszystkiego

Przygotuj dla specjalistów:

Po pierwsze szklana kula się potłukła,
Po drugie więcej takich stron odwiedzaj.

1 polubienie

A także poczytaj w wolnej chwili:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/regulamin-dzialu-bezpieczenstwo/490282

PS. Postaraj się pisać staranniej, zdaniami, aby można było zrozumieć o co Ci chodzi.

1 polubienie

Sorki chłopaki na szybko pisałem. Okej zaczynam pisać wyraźniej abyście na luziku zrozumieli. Ostatnio wszedłem na bardzo znany serwis o nazwie pornhub.com i nie, nie mam zamiaru już go włączać. Gdy tam byłem i scrolowałem przypadkowo włączyłem filmik tam i jak się włączał to włączyły mi się jeszcze 2 inne strony o nazwie pl.bongacams.com oraz freeadult.game . Dlatego zwracam się do was o pomoc. Komputer z którego używam jest dla mnie ważny i zajmuje się na nim prawie wszystkim, a lubie wiedzieć, że jestem bezpieczny. Słyszałem zawsze że ph jest bezpieczne itp ale wolę usłyszeć ludzi którzy na pewno się znają i mogą mi odpowiedzieć czy coś mi grozi na kompie i co zrobić aby sprawdzić czy jestem bezpieczny ?

@zbigg47 w powyższym poście napisał co masz zrobić, podaj FRST.

Nie mam pojęcia czemu się tłumaczysz. O ile masz 18 lat to Twoja prywatna sprawa. Sam serwis jest całkowicie bezpieczny. Konkurencja jest tak ogromna, że PH nie może sobie pozwolić na złą sławę i bardzo dba o to by jego zasoby były wolne od wszelkiego syfu. Co innego odnośniki z reklam, także jak już się uporasz z aktualnym problemem zainteresuj się jakimś dobrym blokerem reklam typu: AdBlock, uBlock Orgin, adguard itd.

P.S. I tak na marginesie - CIEKAWOSTKA

Ale wiesz co posiadam adblocka i właśnie wszystkie reklamy są zablokowane itp ale przekierowania na strony występują

Zrobiłem to ale tam jest dużo informacji o moim kompie nie wypłyną przez to jakieś moje poufne dane ?

Tego nigdy do końca się nie dowiesz. Nawet najlepszy antywirus może Ci przepuścić jakiegoś szkodnika, którego później nie usuniesz, nawet jeśli wykryjesz. Co robić? Najlepiej na podejrzane strony niw wchodzić. Innej rady nie ma. A jeśli już się ma nieusuwalnego szkodnika, to jedynym wyjściem jest reinstalacja systemu.

Wchodzisz na PH - Twoja sprawa.
Przejrzyj listę zainstalowanych programów i wywal wszystko czego nie potrzebujesz. Jeśli nagle pojawiło Ci się kilka dziwnych pakietów gier, których raczej nie instalowałeś to po prostu to wywal. A same serwisy porno często dbają o swoja reputację i pilnują, aby żadne gunwo się do nich nie przykleiło…

Odpal ADWCleaner

Wymienić na uBlock Origin.

raport FRST