Czy mogę podpiąć port gier na tej płycie?


(9naspam9) #1

Witam!

Ostatnio znalazłem w szafie moją starą kierownicę. Wpadłem na pomysł, aby pośmigać sobie na niej. Niestety kierownica jest na port gier, a moja nowa płyta tego nie ma. Mam starą kartę dźwiękową, ale WIN7 nie ma do niej sterowników.

Wspaniałym rozwiązaniem wydaje się port gier na śledziu taki jak tu: http://allegro.pl/sledz-do-plyty-glownej-game-port-warszawa-i1774393397.html#gallery. Tylko tu pojawia się problem, ja nigdzie na karcie nie widzę takiego wejścia! Mogę ją gdzieś tam podpiąć? Moja płyta to Gigabyte GA-P35-DS3. Tutaj zdjęcie jakby komuś się nie chciało szukać: http://piotrek.cpartner.pl/19032011613.jpg.

Z góry dziękuje za pomoc:).


(Adam Bialek) #2

Są kontrolery gier na kartach PCI.


(9naspam9) #3

Na allegro takich nie widzę, a to jest w miarę tanie, więc czekam na odpowiedź czy się da :slight_smile: .


(siggma) #4

Microsoft wstrzymał obsługę portu gier przez system od wydania Win Vista


(9naspam9) #5

Czyli co? Nie ma opcji, żebym sobie pograł na starej kierownicy? :frowning: . Bez sensu.


(siggma) #6

z tego co widzę to chyba jest szansa :wink:


(9naspam9) #7

Dobra czyli szansa na to, że zadziała pod WIN7 jest, ale czy podepnę to "cudo" do mojej płyty? Albo gdzie mogę znaleźć takie na PCI.

http://allegro.pl/sledz-audio-stereo-midi-gameport-i1760391260.html#gallery Jeszcze coś takiego znalazłem jeżeli to jest LPT to się chyba da, ale nie jestem pewien czy nie będzie problemów typu wyłączanie zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie.


(siggma) #8

nie wiem jak twoja płyta, ale możesz spróbować z kupnem karty muzycznej:

http://allegro.pl/i1765210360.html

http://allegro.pl/karty-muzyczne-sound- ... udigy-4405

Taniej można kupić SB Live ale nie wiem jak ze sterownikami do Win 7. Do Audigy znajdziesz bez problemu. Do tego polecam program Driver Genius, jeden z niewielu programów, które są warte swej ceny. Znajduje nawet sterowniki, które nie istnieją :wink:


(9naspam9) #9

40 złotych to trochę dużo za tą cenę mógłbym już kupić przejściówkę GAMEPORT na USB.


(siggma) #10

no więc gdzie jest problem?


(Lasarus) #11

To poszukaj jakieś tańszej karty dźwiękowej(live), one też maja taki port.


(9naspam9) #12

Czyli nikt mi nie może odpowiedzieć na pytanie czy podepnę którekolwiek z tych portów do mojej płyty. To by było najlepsze rozwiązanie, kupując kartę najtańszą pewnie musiałbym się męczyć jeszcze z dźwiękiem (byłby z tej karty a nie z zintegrowanej.) Proszę o odpowiedź czy mogę to podpiąć.