Czy mogę podzielić partycję i zainstalować na jednej Ubuntu?

Jak w temacie :slight_smile: Mam 3 partycje, Dysk C (tutaj mam 70GB) Dysk D(i tutaj mam 480GB) i dysk E(bufor, 8GB). Chciałbym podzielić partycje D na 2 części 450 GB i 30 GB i na tej mniejszej zainstalować Ubuntu, tutaj pojawia się moje pytanie, czy dzieląc tą partycje tracę dane które już tam są?? Z góry dziękuję za odpowiedz:)

niekoniecznie.

Musisz zmienić jej rozmiar, powstanie nieprzydzielone miejsce na którym mozesz zainstalować ubuntu.

możesz to zrobić z poziomu instalacji ubuntu lub np. gparted’em

Czyli nie stracę tych danych?? I czy mogę to zrobić z windowsa ??:slight_smile: Bo na razie zaczynam przygodę dopiero z Ubuntu :slight_smile:

Tworzysz nową partycję kosztem tej, czyli ją zmiejszasz, nową partycję formatujesz, na starej tylko zmiejszasz rozmiar, czyli nie powinieneś stracić danych, tylko przed zabiegiem zrób defragmentację

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 21:39

właśnie tak instalowałem swego Ubuntu obok Windy, czyli robiłem partycje dla Ubuntu spod Windowsa Partition Magicem i nic nie utraciłem :slight_smile:

A to dobrze ;D A jak to wygląda podczas startu komputera? Jak się wybiera system ?? :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Ale proces instalacji czy już wybór któregoś z zainstalowanych systemów ??

Wybór zainstalowanego systemu :slight_smile:

wpisz w google grafika grub

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: Zaraz się biorę do roboty :wink: Pozdrawiam:)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=21

Najciemniej pod latarnią.