Czy mogę sprzedać Viste wygraną w konkursie?

Witam

Mam taki dylemat. W konkursie Microsoftu wygrałem system Windows Vista Ultimate (wersja BOX). Czy w związku z tym, mogę ten system sprzedać (i tam mam za słaby komputer na to aby mi pociągnął ten system)? Nie będzie z tym problemów?

System już w sumie wystawiłem na allegro, dostaje maila, czy wystawiam wraz z systemem fakturę lub paragon. Niestety nie mam takiej możliwości. Pare osób ma wątpliwości, czy w związku z tym, że nie żadnego dowodu zakupu to w razie jakiejś kontroli panów mundurowych nie mają żadnego dowodu legalności.

Czy dowodem leganlości wystarczy naklejka na pudełku od Visty?

Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości.

Pozdrawiam

zostaw bo może ci się kiedyś przyda :slight_smile:

Nie jestem pewny, ale myśle, że chyba wszystko będzie ok, tzn legalnie

Pozdrawiam :smiley:

To po co w ogóle brałeś udział w konkursie jak wiedziałeś, że twój komputer nie pociągnie Visty?

Tak samo jest z licencjami w polowaniu…

Pozdrawiam.

a skąd wiesz, że vista to jedyna pozycja z listy nagród - może chciał wygrać głośniki lub k. graficzną?

tu z góry wiadomo (tzn. jak już się znajdzie a przed wciśnięciem “upoluj”) co wygrywasz więc sytuacja prawdopodobnie zupełnie inna, chociaż szczegółów dot. owego konkurs brak

dotychczas (przed vistą) było tak, że potrzebne były 2 z trzech tzw. atrybutów legalności:

  • [*:2bjckgcn]dowód zakupu

a jeśli jest to wersja box, nigdzie nie opisana jako NFR (Not For Resale - nie do odsprzedaży) to nie widzę powodów aby ktokolwiek miał się do czego przyczepić

a jeśli kupujący będzie koniecznie wymagał dowodu zakupu - możesz przygotować umowę kupna-sprzedaży (chociaż już sama aukcja gdy dojdzie do jej pozytywnego rozstrzygnięcia jest w świetle prawa zawarciem umowy kupna-sprzedaży)

Witam

Aby system był uznany za legalny, należy posiadać dwa z czterech dowodów legalności:

*Oryginalny nośnik

*Oryginalne opakowanie

*Naklejka holograficzne - certyfikat autentyczności

*Dowód zakupu (np. faktura)

Pozdrawiam

Qlawy , czyżby więcejmozliwosci.pl?

Były inne nagrody do zgarnięcia oprócz Visty. A że akurat wygrałem Viste to coś z tym zrobić muszę.

Na pudełku nie ma nigdzie napisu NFR (Not For Resale).

Czyli spełniam 3 wymogi:

  • jest certyfikat autentyczności (naklejka)

  • oryginalny nośnik DVD z systemem

  • oryginalne opakowanie

plunio7 , zgadza się, dokłądnie w tym konkursie wygrałem :slight_smile:

Qlawy , ja tez w tym wygralem hehe. I to samo :D. A brałeś w konkursie pierwszego, czy drugiego stopnia? Ja drugiego i taki oto wierszyk ułożyłem:

Z Windows Mobile moge…

A pudełko stoi u mnie na półeczce, bo instalacje odkładam na czas kupna nowego komputera :).

A co do powyższych postów, uważam, że możesz sprzedać. W regulaminie, który kilka razy czytałem (bo jestem niepełnoletni, więc czy mogę wziąść udział itp.), nic na temat ewentualnej odsprzedaży nie ma.

Pudełko nie jest żadnym dowodem.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& … rsjach+OEM

Nie wiedziałem o tym, więc to zmienia postać rzeczy :wink:

Pozdrawiam.

fiesta , a ta naklejka na górze, na pudełku? I płyta, z tymi wzorkami?

fiesta , ale oryginalny nośnik jest, certyfikat autentyczności jest. Czegoś więcej jako dowód legalności potrzeba?

Z drugiej strony, wygrałem Viste, więc to ja stałem się jej właścicielem i moge z nią zrobić to co mi się podoba.

plunio7 , ja wygrałem w konkursie pierwszego stopnia (mam Samsunga i600).

Oczywiście że jest :slight_smile:

Czy to jako dowód że wszystko jest legalne wystarczy?

Bo to że jest, to oczywiste :stuck_out_tongue:

fiesta , zwróć tylko uwagę, że w cytowanym przez Ciebie fragmencie mowa jest o wersji OEMowej, w temacie zaś o wersji BOXowej

Też racja, dlatego zależy mi na tym aby wiedzieć, jak to jest z wersją BOX.