Czy mogę sprzedać Viste wygraną w konkursie?

(Raiden77) #1

Witam

Mam taki dylemat. W konkursie Microsoftu wygrałem system Windows Vista Ultimate (wersja BOX). Czy w związku z tym, mogę ten system sprzedać (i tam mam za słaby komputer na to aby mi pociągnął ten system)? Nie będzie z tym problemów?

System już w sumie wystawiłem na allegro, dostaje maila, czy wystawiam wraz z systemem fakturę lub paragon. Niestety nie mam takiej możliwości. Pare osób ma wątpliwości, czy w związku z tym, że nie żadnego dowodu zakupu to w razie jakiejś kontroli panów mundurowych nie mają żadnego dowodu legalności.

Czy dowodem leganlości wystarczy naklejka na pudełku od Visty?

Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości.

Pozdrawiam

(klopas) #2

zostaw bo może ci się kiedyś przyda :slight_smile:

(Patryk94) #3

Nie jestem pewny, ale myśle, że chyba wszystko będzie ok, tzn legalnie

Pozdrawiam :smiley:

(Skr3czu) #4

To po co w ogóle brałeś udział w konkursie jak wiedziałeś, że twój komputer nie pociągnie Visty?

Tak samo jest z licencjami w polowaniu...

Pozdrawiam.

(M Rzeznik) #5

a skąd wiesz, że vista to jedyna pozycja z listy nagród - może chciał wygrać głośniki lub k. graficzną?

tu z góry wiadomo (tzn. jak już się znajdzie a przed wciśnięciem "upoluj") co wygrywasz więc sytuacja prawdopodobnie zupełnie inna, chociaż szczegółów dot. owego konkurs brak

dotychczas (przed vistą) było tak, że potrzebne były 2 z trzech tzw. atrybutów legalności:

• [*:2bjckgcn]dowód zakupu

a jeśli jest to wersja box, nigdzie nie opisana jako NFR (Not For Resale - nie do odsprzedaży) to nie widzę powodów aby ktokolwiek miał się do czego przyczepić

a jeśli kupujący będzie koniecznie wymagał dowodu zakupu - możesz przygotować umowę kupna-sprzedaży (chociaż już sama aukcja gdy dojdzie do jej pozytywnego rozstrzygnięcia jest w świetle prawa zawarciem umowy kupna-sprzedaży)

(Kowal 11) #6

Witam

Aby system był uznany za legalny, należy posiadać dwa z czterech dowodów legalności:

*Oryginalny nośnik

*Oryginalne opakowanie

*Naklejka holograficzne - certyfikat autentyczności

*Dowód zakupu (np. faktura)

Pozdrawiam

(Blotny) #7

Qlawy , czyżby więcejmozliwosci.pl?

(Raiden77) #8

Były inne nagrody do zgarnięcia oprócz Visty. A że akurat wygrałem Viste to coś z tym zrobić muszę.

Na pudełku nie ma nigdzie napisu NFR (Not For Resale).

Czyli spełniam 3 wymogi:

• jest certyfikat autentyczności (naklejka)

• oryginalny nośnik DVD z systemem

• oryginalne opakowanie

plunio7 , zgadza się, dokłądnie w tym konkursie wygrałem :slight_smile:

(Blotny) #9

Qlawy , ja tez w tym wygralem hehe. I to samo :D. A brałeś w konkursie pierwszego, czy drugiego stopnia? Ja drugiego i taki oto wierszyk ułożyłem:

Z Windows Mobile moge...

A pudełko stoi u mnie na półeczce, bo instalacje odkładam na czas kupna nowego komputera :).

A co do powyższych postów, uważam, że możesz sprzedać. W regulaminie, który kilka razy czytałem (bo jestem niepełnoletni, więc czy mogę wziąść udział itp.), nic na temat ewentualnej odsprzedaży nie ma.

(fiesta) #10

Pudełko nie jest żadnym dowodem.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& ... rsjach+OEM

(Skr3czu) #11

Nie wiedziałem o tym, więc to zmienia postać rzeczy :wink:

Pozdrawiam.

(Blotny) #12

fiesta , a ta naklejka na górze, na pudełku? I płyta, z tymi wzorkami?

(Raiden77) #13

fiesta , ale oryginalny nośnik jest, certyfikat autentyczności jest. Czegoś więcej jako dowód legalności potrzeba?

Z drugiej strony, wygrałem Viste, więc to ja stałem się jej właścicielem i moge z nią zrobić to co mi się podoba.

plunio7 , ja wygrałem w konkursie pierwszego stopnia (mam Samsunga i600).

(fiesta) #14

Oczywiście że jest :slight_smile:

(Raiden77) #15

Czy to jako dowód że wszystko jest legalne wystarczy?

Bo to że jest, to oczywiste :stuck_out_tongue:

(Airborn) #16

fiesta , zwróć tylko uwagę, że w cytowanym przez Ciebie fragmencie mowa jest o wersji OEMowej, w temacie zaś o wersji BOXowej

(Raiden77) #17

Też racja, dlatego zależy mi na tym aby wiedzieć, jak to jest z wersją BOX.