Czy mogę tak podłączyć router?

Witam

Mam neta z TV od multimedi. Kupiłem sobie router D-Link i chciałem zrobić sobie bezprzewodowo neta, ale nie mogę zmienić ich routera Speedtouch-a ponieważ nie dadzą mi konfiguracji żeby telewizja szła nowym routerem jeśli kupiłbym sobie ADSL. Ale czy jest możliwość pozostawienie starego i jak od niego wychodzi kabel do kompa podłączyć go pod router mój i tak sobie podzielić sygnał.

Przede wszystkim od dostawcy otrzymałeś zapewne modem a nie router. Po drugie typ połączenia to DSL a nie ADSL (bo to nie Neo czy Netia). Poza tym jeśli kupiłeś właściwy router DSL, to wystarczy podłączyć kabel z jednej strony w gniazdo Eth modemu a z drugiej strony w gniazdo WAN routera. Zapewne masz dynamiczne ip, zatem musisz właściwie skonfigurować połączenie z dostawcą czyli ustawić Dynamic IP, reszta to już tylko zabezpieczenie sieci WiFi oraz w zależności od wyboru albo DHCP czyli przydzielasz dynamicznie ip dla połączonych z routerem komputerów albo wyłączysz DHCP i ustawisz ip w każdym podłączanym komputerze na stałe.

Typ mojego połączenia to ADSL. Kabel od gniazdka telefonicznego(jak w tp) do Modemu albo routera jest to Thomson SpeedTouch 546 v6. Ip mam stałe przypisywane jest ono do klienta i otrzymałem login i hasło abonenckie. Czyli typ połączenia to PPPoE chyba. Czy teraz gdy podałem więcej informacji jest ktoś pewien czy tak można.