Czy mogę to odznaczyć z msconfig/uruchamianie?

Chodzi mi o te rzeczy:

beztytu322uxx1.jpg

Znajdują się one w: HKLM/Software/Microsoft\Windows/CurrentVersions/Run. Mogę to odznaczyć z msconfig - Uruchamianie?

I mam mały problem, komputer włącza się szybko i gdy już ukaże się pulpit i ładują się prog. w pasku zadań trwa to trochę długo - jakąś minute lub ciut dłużej :D. W autostarcie tylko gg, kaspersky anti-hacker, kaspersky antyvirus i od neo rzeczy.

spokojnie możesz to wyłączyć,nie obawiaj się żadnych problemów związanych z odznaczeniem tych rzeczy.

Warto jednak od czasu do czasu(raz na 2 miesiące nie częściej) :)wyczyścić podfolder Prefetch katalogu systemowego. Najczęściej C:\Windows\ Prefetch. Znajdują się w nim pliki konfiguracyjne mechanizmu prefetchingu czyli wstępnego ładowania programów:-) pozdro

Ten katalog Prefetch pusty mam :slight_smile:

Masz pusty bo wyczyściłeś czy pusty bo nic tam nie było? Jeśli to drugie to może dlatego długo się ładuje. Zaglądnij: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=prefetch

Pusto bo nic tam nie było.

I tak wchodze w Usługi i tam harmonogram zadań i mam: Typ uruchomienia: Automatyczny; Stan usługi: zatrzymany. A gdy chce ustawić stan usługi na uruchom mam taki bład:

sadauz6.jpg