Czy mogę to skasować?

Witam,

w C/Documents and Settings/All Users/Dane Aplikacji/Adobe/Setup/{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AB0000000001} mam to, co w załączniku. Czy mogę usunąć data1? To tylko archiwum winrara, a całe 130 mb na dysku.

pozdrawiam

post-232791-0-93346300-1440682501_thumb.

Witam, a co jest w środku tego archiwum? Sprawdź i napisz, chodź stawiam że jakieś dane do update’u Adobe. Jeśli tak to “raczej” możesz wywalić. 

Pzdr.

Skopiowałem to na pulpet i wypakowałem. W załączniku część tego, co zasypało mi cały ekran.

post-232791-0-10415500-1440684383_thumb.

Najgorsze co się może stać, to Adobe przestanie się update’ować / działać. Wówczas pomoże przeinstalowanie go.

 

Made my day :wink:

Witam, drugi raz mam dzisiaj uciechę z posta na forum. :). Nie musiałeś tego wypakowywać… Wystarczyło dwa razy kliknąć i wyświetlił by Ci się podgląd w menedżerze WinRAR. Ale cóż… słuchaj, powiem tak. Czy możesz usunąć to? Tak, możesz Czy powinieneś, no cóż - to zależy od Ciebie. Jak bardzo Ci zależy na miejscu na dysku - wywal i masz spokój. Jak masz dysk 2 TB to zostaw.

Specjalnie napisałem pulpet.

Ogólnie to w katalogu Documents and Settings tworzone są pliki programów które w 99% nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania samej aplikacji (często znajduje się tam np config “ustawień rozmiaru okna” jakiejś aplikacji dla danego użytkownika), po ich usunięciu aplikacje są wstanie przywrócić te pliki.

 

PS:

Jak Ci bardzo brakuje miejsca na dysku C:, a masz sporo ramu to zmniejsz plik Stronicowania i plik Hibernacji (np wyłącz hibernacje całkowicie w systemie, a odzyskasz tyle GB ile masz ramu ;))

Mając np 8GB ram plik hibernacji mimo iż jest pusty będzie zajmował ~6GB na dysku!

Dzięki. W Documents and Settings/nazwa kompa/ustawienia lokalne/dane aplikacji/są foldery dla mozilli i  google chrome. One są niezależne od tych w program files i można je usunąć?

 

Przy okazji: podobno można usunąć zawartość C:\WINDOWS\system32\dllcache. Tego ostatniego nie mam w system32.

Nic nie powinieneś kasować z tych folderów, bo:

a) aplikacje mogą przestać się uruchamiać (wątpliwe),

b) stracisz możliwość ich deinstalacji,

c) aplikacje stracą swoje dotychczasowe ustawienia, a po ponownym ich uruchomieniu pliki/foldery te i tak się odtworzą, a ty będziesz musiał ew. na nowo przechodzić przez konfigurację = błędne koło,

d) aplikacje trzymają tam spersonalizowane dane/profile, skasujesz np. folder Mozilla = tracisz ulubione, historię, zapisane hasła, itd., itp.

Na tej zasadzie nie powinno się kasować nic, bo być może coś zepsuje, ale po kolei:

Nie chodziło o folder, tylko o konkretne archiwum.

Ani deinstalacji

Ani ustawień

Może i niektóre trzymają tam ustawienia, ale akurat mozilla trzyma tam tylko dziennik maintenance service, a folderów o nazwie mozilla znajdziesz więcej