Czy mogę wyłączyć plik wymiany posiadając 1GB RAM?

a czy ja mając 1GB ramu przy windows 7 mogę wyłączyć plik wymiany, i tak jeszcze nie udało mi się przekroczyć 800MB (system bez żadnych “pierdół”)

dla niedowiarków screen z włączonymi wszytkimi moimi programami (opera z 8kartami)(bez foo ale to mała różnica) + Gra Tomb Raider The lost artifact!: pamiec_axehse.png

Ps. obecnie mam ustawione na sztywno 1GB

djl , Nie podpinaj się pod cudze tematy. Nie możesz wyłączyć tego pliku. I tak system Ci duże bierze. Mnie zabiera 20% i zaużycie procka oscyluje pomiędzy 1 a 0% przy uruchomionym antywirusie, firefoxie, daemon tools’ie

djl, Ty niestety musisz mieć włączony plik wymiany, bo wolna pamięć fizyczna oscyluje Ci na granicach wyczerpania. Ustawienie pliku wymiany na sztywno 1GB jest w Twoim przypadku dobrym pomysłem. W ogóle plik wymiany, jeśli się go już używa, to należy ustawiać zawsze na sztywno, bo jak już któryś z moich poprzedników wspomniał, system plików na dysku nie ulega wtedy wielkiej fragmentacji.

Gdybym miał napisać prostą zasadę “nieposiadania” pliku wymiany, ująłbym to tak: nie zakładaj pliku wymiany, jeśli po pełnym uruchomieniu systemu pozostaje Ci co najmniej 1GB wolnej pamięci fizycznej, gdyż spokojnie wystarcza to dodatkowo do uruchomienia jednocześnie kilku komunikatorów, przeglądarki internetowej, przeglądarki zdjęć, odtwarzacza muzyki i programu do pisania i niewymagającego programu graficznego. Jeśli natomiast ktoś jest zapalonym graczem, to na pewno posiada duuużą ilość pamięci i wtedy plik wymiany w ogóle nie jest mu potrzebny.

Pozdrawiam