Czy mogę wymienić kartę graficzną na lepszą?

W moim lapie?

W praktyce nie.

Nie, ponieważ karty graficzne w laptopach są montowane na stałe(zintegrowane).

Nie wszystkie. Są też karty na osobnych laminatach. Są nawet pseudo-standardy MXM i Axiom. I tyle dobrych wieści. Na przeszkodzie podmiankom stoją wysokie ceny kart grafiki do laptopów (najczęściej z niepewnego źródła- regenerowane), BIOS laptopa musi “znać” inne karty graficzne (a jaki interes mieliby w tym producenci laptopów?), chłodzenie musi być dostosowane do wydajniejszej grafiki (wydajniejsza = wyższa wartość TDP), tak i zasilacz wraz z układem zasilania powinien dostarczyć więcej prądu.

GF 9300 jest tzw. kartą niezintegrowaną, ale w praktyce często wlutowanym w płytę główną GPU z dedykowaną grafice pamięcią (karta grafiki dyskretna w odróżnieniu od prawdziwie zintegrowanych z czipsetem płyty głównej). Więc wymiana nie wchodzi w grę.

Wymiana kart graficznych często udaje się w mniej renomowanych modelach, tzw. kadłubkach Compal, Clevo itp. Ale też są kłopoty, a i przyrost wydajności mało zachęcający. Udane podmianki zdarzają się w zakresie oryginał GF 8600 GT DDR2 na GF 9600 GT DDR3. Mało, żeby zadowolić gracza.

Czyli mojej GF 9300M G nie da się na lepszą wymienić?

Jeśli masz w laptopie złącze Express Card lub mPCIE to możesz kupić specjalny adapter który nazywa się PE4L(na PCIE x1,wejdzie karta na x16 ale będzie wolniej chodzić)oraz PE4H(na PCIE x16) do tego EC2C(jeśli masz w lapku wejście express card) lub PM3N(jeśli w lapku masz wejście na mPCIE) na tej stronce te adaptery możesz kupić http://www.hwtools.net/Buy_It_Now.html a na tej stronce masz opisy użytkowników http://forum.notebookreview.com/gaming- … s.html.Sam chciałem sobie ten adapter do lapka kupić w październiku ale zmieniłem zdanie i kupuje xboxa 360.

Laptopy nie są do gier,a kartę możesz najwyżej podłączyć przez specjalny adapter,jeśli laptop daje taką możliwość,ludzie,jeśli chcecie grać,to i tak stacjonarka rządzi,w laptopie jest problem z odprowadzaniem ciepła,wydajne komponenty go ugotują

Dokładnie.