Czy mogę wymienić uszkodzoną obudowę od kompa?

Mam obudowę na gwarancji.

Posiadam na niej zadrapanie mierzące około 1cm i uszkodzone przednie wejście na słuchawki.

Czy mogę bezpłatnie ją wymienić na nówkę?

Obudowa to Proton.

Jak by istniała taka możliwość, to gdzie bym musiał ją zanosić? Do producenta czy sklepu?

Skoro samą obudowę masz na gwarancji - to co za problem. Przecież musiałeś do niej jakoś wsadzić podzespoły, więc równie dobrze możesz je wyjąć.

Chyba że na gwarancji jest cały komputer - wtedy zależy to od tego, czy na obudowie są plomby gwarancyjne. A jeśli nie ma i w wyniku nieprawidłowego montażu coś uszkodzisz, to tego uszkodzenia gwarancja nie obejmie.

Jeśli uszkodzenie powstało na skutek niewłaściwego użytkowania gwarancja tego nie obejmuje.

Jeśli uszkodzenie zaobserwowałeś zaraz po wyjęciu stacji z katona również gwarancja tego nie uznaje bo powiedzą że sam sobie porysowałeś.

Polska.

Sam sobie możesz wymienić wszystko. Gwarancja na stacje nie obejmuje całej budy lecz poszczególne podzespoły.

Zacznijmy od tego w jaki sposób kupiłeś ją i jak dawno temu.

Bo jeśli kupiłeś bezpośrednio w sklepie to pewno powiedzą że trzeba było ją obejrzeć na miejscu i zgłosić to od razu.

Ale jeśli kupiłeś przez neta to masz większe szanse że uznają gwarancję bo mogła zostać uszkodzona przez kuriera w transporcie (miałem taką sytuację i dostałem nową).

Poza tym (zakładając że kupiłeś w sklepie i do nich zaniesiesz) zadrapanie to uszkodzenie mechaniczne i mogą tego nie uznać (nawet bym się pokusił o stwierdzenie że raczej nie uznają bo większość gwarancji nie obejmuje tego) i powiedzieć że mogłeś sam uszkodzić a co do uszkodzonego wejścia słuchawkowego to pewno to też uszkodzenie mechaniczne więc ta sama sprawa co z zadrapaniem.

Ale możesz spróbować, może akurat ci się uda.

Gwarancja może tego nie obejmować, ale niezgodność z umową obejmuje na pewno.

Na początku źle zrozumiałem pytanie.

Przede wszystkim jak doszło do uszkodzeń.

I czytaj kartę gwarancyjną.

Raczej Ci wymienią. Ja w sklepie kupiłem i zaraz po wyjęciu była jakaś wyblakła, dostałem taką samą od ręki.

womperm , właśnie dlatego napisałem że ważne jak dawno była kupiona obudowa, jeśli była niedawno kupiona i uszkodzenie było od samego początku to są duże szanse na to że uznają to (choć itak to zależy od sklepu).

Jeśli nie minęło 6 miesięcy to MUSZĄ ci uznać. Chyba że udowodnią ci że ty ją uszkodziłeś albo będziesz reklamować to na gwarancję a nie na niezgodność z umową.