Czy moge zainstalować na nowo tylko system? (naprawić)

Czy mogę zainstalować tylko system, tak aby inne programy pozostały i żeby działały, żeby nie robic formatu i wszystkiego od początku nie instalować? Z tego co pamiętam to botując z płytki instalacyjnej XP Prof. to mam tylko do wyboru albo instalacje, albo konsole odzyskiwania (klawiszR), ale z konsoli to tylko mogę pojedyńcze pliki przywrócić. Pytam bo w niektórych tematach czytam żeby ktoś naprawił system bez formatowania.

I drugie pytania jesli tak można to czy po takiej naprawie uwzględni wszystkie aktualizacje czy trzeba bedzie go aktualizować na nowo i jaki to będzie miało wpływ np. na programy antywirusowe (bazy wirusów itp), krótko mówiąc czy jest to dobre rozwiązanie czy tylko taki półśrodek i lepiej postawić wszystko od początku.

Możesz. Proces ten nazywa się uaktualnienie w miejscu i nie powoduje utraty danych i ustawień użytkownika oraz zainstalowanych programów.

Niestety, wszystkie zainstalowane poprawki i service packi (nie zintegrowane z płytą instalacyjną systemu) trzeba będzie instalować na nowo.

Dzięki. zastanowię się bo u mnie problem polega na tym, że raz na kilka uruchomień system zawiasza sie po wpisaniu hasła użytkownika. Po restercie instaluje sie szybko i sprawnie i tak co kilka uruchomień sie powtarza. Poza tym od dawna nie mogę zrobić kopi zapasowej bo po włożeniu dyskietki na końcu nic na niej nie zapisuje - nie iwdzi włożonej dyskietki (stacja na 100% sprawna i dyskietki tez bo w każdej innej sytuacji działa bezproblemowo), i podobnie jest z przywracaniem systemu: do jakiego punktu nie każe przywrócić to pisze że nie mógł przywrócić do tego punktu.