Czy mogę zainstalować Windows 7 na partycji z jakimiś danymi

Mam pytanie. Czy można zainstalować Windowsa 7 na innej partycji z danymi? Aktualnie mam windows xp z dodatkiem sp3 na partycji C a D i E mam wolne.

Znaczy się wiem, że można zainstalować windowsa na inne partycji ale czy on musi być pusty?

Windows typu beta nie instaluje się bezpośrednio na dysku, ponieważ nie jest on w 100% stabilny. Systemy operacyjne tego typu instaluje się na maszynie wirtualnej. Możesz to zrobić za pomocą programy np. VirtualBox

Czyżby? Ja zainstalowałem na swoim własnym dysku i nic się nie stało. Przecież on chce zainstalować na innej partycji!

Wirtualna maszyna emuluje kiepską kartę graficzną i nie ma wtedy Aero.

Partycja musi być pusta, bo jest to beta i może nadpisać dane na tej partycji.

Nadpisać to znaczy zastąpić foldery, pliki itd.

Podczas instalacji dane na tej partycji mogą zostać utracone, dlatego partycja musi być sformatowana (czyli pusta).

Możesz zainstalować tak jak proponujesz ale bezpieczniejszym jest rzeczywiście instalowanie (jakiegokolwiek systemu operacyjnego) na całkowicie czystej partycji.

Pozdrawiam

@maksio1

Wiem, że tak się dzieje. Na maszynie wirtualnej nie masz np. Aero, ale mi się wydaje, że systemy beta są do testowania, a jeżeli chcesz się w niej bawić to trzeba poczekać to ostatecznego wydania. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat Ty rób jak uważasz.

Gdzie jest takie zalecenie co do instalacji? Czyżby Microsoft opublikował jakieś rozporządzenie w tej sprawie?

Pozdrawiam

To jest tylko moje spostrzeżenie no i również kilku innych użytkowników. Tak jak napisałem w poprzednim poście “Rób jak uważasz”.

Pozdrawiam.

Czyli mam sformatować jedną partycję żeby była pusta i na nią zainstalować windowsa ?

Dodane 25.01.2009 (N) 12:43

I tak zrobię.

Dzięki wszystkim.

Możesz tak zrobić ale nie musisz. Instalowałem Windows 7 na partycji z danymi i nie ma z tym żadnego problemu. Wybierz tylko podczas instalacji odpowiedni dysk i nie wybieraj opcji dyskowych zaawansowanych. Instalator zostawi wszystkie dane tam gdzie były. Oczywiście jeśli boisz się, że coś możesz zrobić nie tak, to dla pewności możesz instalować na czystej partycji ale takiego wymogu nie ma.

Zainstalowałem Windowsa na dysku z danymi i nie mam żadnych problemów !Dzięki ak6, gdyby nie ty bym niepotrzebnie skasował swoje dane.