Czy mogę zainstalować windows 7 z płytki asusa na komp. NTT?

Jak w temacie.

Tak z technicznej strony.

Nie z praktycznej, bo byłoby to łamanie prawa licencyjnego. Chyba, że posiadasz drugi klucz Win7

Nie można. Jak chcesz miec 7 na drugim kompie musisz zakupić kolejnego Windowsa.

W świetle prawa - to niezgodne z licencją.

Nie wiem czy to legalne, ale technicznie zapewne możliwe.

Tak samo jak w przypadku laptopów, otrzymuje się komputer z zainstalowanym dodatkowym oprogramowaniem. Jeżeli załatwimy np. od kolegi, który ma legalną płytę z Windowsem, i zainstalujemy system z użyciem klucza, który istnieje na naklejce oryginalnościowej (pod spodem laptopa), to taki system normalnie można aktywować. I jeżeli zamierzasz robić tak jak napisałeś w temacie, to generalnie polecałbym załatwić oryginalną płytę, w każdym razie niemodyfikowaną, i instalować systemy z niej - niezależnie czy to komputer NTT, Asusa czy jakiejkolwiek innej firmy. Nie wiem czy te płyty nie zawierają dodatkowo sterowników, dlatego w przypadku oryginalnej płytki jesteśmy pewni, że jest tam czysty system, sterowniki załatwiamy we własnym względzie i wszystko przy odrobinie szczęścia działa. Być może mam rację, a być może przekonuję Cię do własnego punktu widzenia, bo akurat z asusem i ntt nie miałem do czynienia. Możesz także zapytać do Microsoft i zapytać. Gdybyś był zainteresowany, to aktualne numery telefonów można znaleźć tutaj: http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx Tak czy inaczej, pozdrawiam i życzę powodzenia. :slight_smile: