Czy mogę załorzyć chłodzenie bez pasty?

(Jannagranna) #1

Chcę załorzyć z powrotem Athlon II 250 ale nie posiadam pasty, więc czy mogę nałożyć wentylator bez tej pasty? Nie będę obciążał procesora więc nie potrzebne mi super mocne chłodzenie...

(Kozza) #2

Jeśli chcesz sobie uszkodzić procesor to zakładaj. Element termoprzewodzący po coś jednak został wymyślony. Bez niego tworzą się szczeliny wypełnione powietrzem i wydajność automatycznie spada

(Spectatorx) #3

Możesz, pozwalam Ci, ale musisz być świadomy tego, że bez pasty termoPRZEWODZĄCEJ ciepło procesora nie będzie PRZEWODZONE do chłodzenia i w ten sposób procesor możesz spalić, a z nim w drastycznym przypadku nawet płytę główną, przy odrobinie nieszczęścia także i inne podzespoły.

Wniosek: wybierz się do sklepu, wydaj około 20zł na arctic silver 5 albo zalman stg-1/2 i używaj bezpiecznie komputera. Tylko nie kupuj jakiś badziewnych past ceramicznych czy sylikonowych czy z czego są te białe paskudztwa robione.

(skrzek) #4

teraz zdecydowana większość płyt ma dość skuteczne zabezpieczenia przed przegrzaniem,

w wielu w BIOSie można ustawić temperaturę alarmową, przy której system stanie. Generalnie spalenie procesora bez jego dużego obciążenia jest mało prawdopodobne, co nie zmienia faktu, że warto wydać parę złotych na pastę i ją nałożyć na procka.

PS. załoŻyć!

(Drobok) #5

Możesz śmiało nie zakładać pasty, z tym że temperatura drastycznie wzrośnie, może to spowodować zwiechy / restarty. A przy dużym obciążeniu spalić proca + ew socket :slight_smile: :slight_smile:

(system) #6

Kup sobie te paste bardzo łatwa w nakładaniu,a nie zakładaj procka bez pasty

(igrek) #7

Celeron 2.4ghz bez pasty temp 95 stopni i od razu wyłącznie kompa. Sprawdź :slight_smile:

(Jjoasz) #8

jak myjesz zeby pasta mietowa, to jej uzyj... bez granulek itp. na kilka dni wystarczy - pamietaj, ze szybko wysycha, wiec im dluzej trzymasz, tym gorzej schodzi...

(Dejlo) #9

To ja się wyłamie, i napisze - możesz. Zastąp ja jakimś kremem, np. Nivea. Co prawda nie będzie to tak skuteczne jak pasta termoprzewodząca, ale jeśli to ma być rozwiązanie na paręnaście dni (np. czekając na powrót procesora z gwarancji) to powinno wystarczyć. Najpoważniejsza wada - odtłuścić potem sprzęt to masakra.

(ra-v) #10

Ja procesory-grzejniki i radiatory czyscilem że starej pasty i nakładem na golasa. Problemu nie powinno być. Ja nigdy ich nie miałem, więc zakladaj bez.