Czy mogę zastąpić office 2013? Czy Libre Office wystarczy?


(dre4merOn) #1

Cześć, czy mogę zastąpić jakoś Office 2013, np Libre office? Czy coś jeszcze? Chodzi mi o to ,żebym mógł spokojnie działać na plikach worda i excela od office 2013. Czy jeszcze jakieś darmowe oprogramowanie mogę zainstalować?


(markyfromars) #2

Możesz też zainstalować darmowego Androida na laptopie (link: http://sourceforge.net/projects/android-x86/) Oraz kupić aplikację Office Suite Pro7. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.editor.office_registered


(Vidivarius) #3

Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć.

Libre Office z powodzeniem zastąpi Office 2013 jeśli nie będzie ci potrzebna wysoka kompatybilność tworzonych plików. Pliki stworzone w MS Office 2013 a otwierane w Libre Office nie zawsze muszą wyglądać tak samo (zależy od stopnia złożoności) - i odwrotnie. Jeśli pracujesz tylko na nieskomplikowanych plikach tekstowych to raczej nie powinno być problemu.

Libre Office ma nieco inną funkcjonalność niż pakiet od MS, ale to już kwestia gustu i zapotrzebowania. Do bardziej zaawansowanych (trochę uogólniam) zadań bardziej nada się MS Office.


(drunkula) #4

@markyfromars - próbowałeś używać tego andka jako jedynego systemu? IMHO Twoja porada jest dość sadystyczna - andek x86 póki co bardziej przypomina ciekawostkę niż OS… aplikacje nie działają lub się wieszają, konfiguracja to droga przez mękę, a kilku kluczowych funkcjonalności od dawna znanych z telefonów po prostu brakuje.


(Ubbaa) #5

Zależy do czego. Zgadzam się z wypowiedzią Vidivarius. 

Masz jeszcze 2 alternatywy:

  1. WPS Office - http://www.wps.com/
  2. FreeOffice - http://www.freeoffice.com/