Czy moge

WItam,

czy mozna bez zadnych konsekwencji podlanczac do kompa wlaczonego kabel od drukarki ,aparatu do usb poniewaz jak zblizam wtyczke i dotyka wejscia usb to dziwnie dzwieki zlysze ? :? :?

Moim zdaniem, nie ma większych przeciwwskazań.

do usb tak 8)

Zgadzam sie

Ale jeżeli

to na wszelki wypadek odradzam

Ja zawsze podłączam przy włączonym komputerze cyfrówkę (a robię to ok. dwa lata) i nic się nie stało :slight_smile: Spokojnie podłączaj…

No dobrze nikt tu nie twierdzi że ma coś sie stać ja także robie ta jak ty i mi też nigdy nic sie nie stało tylko chodzi o to że

Zauwazylem teraz ze problemy “dzwiekowe” wystepuja tylko przy kablu od drukarki przy aparacie i skanerze ich niema cisza. Dziwne?

Ale takie było pytanie…i odpowiadam moim zdaniem MOŻNA :?

Nie polecam podłanczać w ten sposób drukarki, chyba że jest osobno uziemiona lub ma wyłaczony dłuższy czas kabel sieciowy, aparaty nie kumulują w sobie ładunków elektrycznych więc je można podłanczać na załaczonym kompie , w instrukcji aparatu jest napisane aby aparat wpinać na załączonym kompie a w instrukcji drukarki aby tego nie robić w ten sposób.

czy tutaj nie chodzi o jakiś konflikt sprzętowy vel przerwania :-k

ok dzieki za sugestie :smiley:

Jeżeli chcesz podłączać użądzenia do portu USB przy włączonym kompie - to jest to najbezpieczniej robić pod Windą XP bo Winda 98 ma inną konfigurację kontrolera USB i możesz uszkodzić kompa. W Windzie XP nic takiego Ci nie grozi - te dźwięki to może udgłos startu drukarki [jakiś proces startowy - byc może inicjacja]… :smiley: