Czy moge

(Tom) #1

WItam,

czy mozna bez zadnych konsekwencji podlanczac do kompa wlaczonego kabel od drukarki ,aparatu do usb poniewaz jak zblizam wtyczke i dotyka wejscia usb to dziwnie dzwieki zlysze ? :? :?

(boczi) #2

Moim zdaniem, nie ma większych przeciwwskazań.

(Qbek50) #3

do usb tak 8)

(Kuz5) #4

Zgadzam sie

Ale jeżeli

to na wszelki wypadek odradzam

(Mar2904) #5

Ja zawsze podłączam przy włączonym komputerze cyfrówkę (a robię to ok. dwa lata) i nic się nie stało :slight_smile: Spokojnie podłączaj...

(Kuz5) #6

No dobrze nikt tu nie twierdzi że ma coś sie stać ja także robie ta jak ty i mi też nigdy nic sie nie stało tylko chodzi o to że

(Tom) #7

Zauwazylem teraz ze problemy "dzwiekowe" wystepuja tylko przy kablu od drukarki przy aparacie i skanerze ich niema cisza. Dziwne?

(Mar2904) #8

Ale takie było pytanie..i odpowiadam moim zdaniem MOŻNA :?

(Zbych ) #9

Nie polecam podłanczać w ten sposób drukarki, chyba że jest osobno uziemiona lub ma wyłaczony dłuższy czas kabel sieciowy, aparaty nie kumulują w sobie ładunków elektrycznych więc je można podłanczać na załaczonym kompie , w instrukcji aparatu jest napisane aby aparat wpinać na załączonym kompie a w instrukcji drukarki aby tego nie robić w ten sposób.

(Duch) #10

czy tutaj nie chodzi o jakiś konflikt sprzętowy vel przerwania :-k

(Tom) #11

ok dzieki za sugestie :smiley:

(Slafur) #12

Jeżeli chcesz podłączać użądzenia do portu USB przy włączonym kompie - to jest to najbezpieczniej robić pod Windą XP bo Winda 98 ma inną konfigurację kontrolera USB i możesz uszkodzić kompa. W Windzie XP nic takiego Ci nie grozi - te dźwięki to może udgłos startu drukarki [jakiś proces startowy - byc może inicjacja]... :smiley: