Czy mój dysk kończy żywot

witam

Dzisiaj rano właczylem komputer i zamiast ładowania windowsa zobaczyłem niebieski ekran z informacją ze wystapił problem z dyskiem i należy użyć checkdisca i sprawdzić dysk. Zresetowałem kompa i za drugim razem wszystko poszło bez problemu winda sie załadowała sprawdziłem dysk tak jak pisało checkdisk nie znalazłó żadnych błędów .czy uważacie że z moim dyskiem coś niedobrego się dzieje i należy pomyślec o kupnie nowego ,dodam tylko ze dysk kupiłem 8 miesiecy temu i jak dotąd nie było z nim żadnych problemów.Dysk wd caviar 120 gb

Po 8miu miesiącach dysk nie powinien paść ;]

Ekran który Ci wyskoczył mógł być spowodowany błachym problemem - nawet niepomyślnym wyłączeniem kompa przez system.

Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się obecnie tym. Posłuchał czasem czy dysk inaczej pracuje przy zapisie - czy nie spada jego wydajność w odczycie.

No i ile razy te błędy będą Ci wyskakiwać. Mi trzy lata wyskakiwały praktycznie co drugie włączenie kompa - obecnie ani razu a nic nie majstrowałem tylko zawsze pozwalałem sprawdzić ;]

chyba jednak niedobrze z moim dyskiem co o tym sądzicie

beztytu322ubv5.th.png

Mialem co prawda problemy z odczytem, ale sobie poradzilem ( ;] …) Nie widze tu czegoś tragicznego :wink:

Jeśli wierzyć odczytom Smart - to dysk serwis.

Zgraj ważne dane z dysku.

Wymień taśmę sygnałową na nową - czy czasem nie wypinasz za często dysku.

Sprawdź go narzędziami producenta dysku.

Dysk wypinałem może ze dwa razy. Zobaczcie jeszcze temperature w czasie normalnej pracy około 60st a raz po defragmentacji temperatura wynosiła 70 stopni czy to mozliwe czyczujnik przekłamuje?

beztytu322uuf7.th.png

Wszystko Ci napisałem.

sprawdziłem dysk i chyba wszystko gra ,nie chce mi się uruchomic trzeci test WRITE ZEROS wyskakuje nastepujący komunikat (screen)

beztytu322uvg5.th.png

ps.po co mam zmieniać taśme sygnałową z odczytem i zapisem na dysku nie ma problemów

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243

Smart wykazuje błąd kontrolera - z reguły to problem taśmy sygnałowej.