Czy mój komputer jest zawirusowany?

Otóż zostawiłem na dłuzszą chwilę kobiecie mojej “opiekę” nad kompem po czym po miesiącu zeskanowałem Kasperkiem i wykrył mi dwa trojany" nazwa jakaś dziwaczna" usunołem je. Z przeprowadzonego “śledztwa” :slight_smile: jeden przedostał się poprzez gg po kliknięciu na link a drugi przez listy z skrzynki. Usunołem wszystko przeskanowałem ale dalej jakby net nie był w “pełni” sprawny muli go strasznie i nie wiem jak z tym poradzić sobie. Dlatego proszę jesli ktoś ma chwile czasu proszę sprawdzić log za co seredczne dzięki.

Log czysty.

Kosmetyka:

Usuń wpis HJT.

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

W opcjach komunikatora możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Dodatkowo przejrzyj XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

Dodatkowo przejrzyj XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

manfred1 popraw tytuł na konkretny.