Czy mój komputer posiada kartę wi -fi?

Witam Przedłużałem umowę na internet i telefon w netii i tam oferowali gratisowo router netia spot - no to wziąłem . Obecnie posiadam komputer stacjonarny i laptop na którym nie mam internetu . Na laptopie na pewno mam kartę z wi - fi bo kiedyś sprawdzałem u znajomego i był internet bezprzewodowo. Natomiast na komputerze stacjonarnym mam podłączony modem adsl netii - ten stary kwadrat taki niebieski. Nie wiem natomiast czy mam kartę wi - fi zainstalowaną. Czy mógłbym mieć na stacjonarnym też bezprzewodowo neta czy będę musiał łączyć kablem ethernet?

Oto dane z menedżera urządzeń:

Karta sieciowa 1394

NVIDIA nForce Networking Controller

NVIDIA nForce Networking Controller # 2

USB ADSL2 WAN Adapter

Płyta główna: ASUS M2N- SLI DELUXE ACPI

Nie masz, ale taka karta kosztuje grosze (20-30PLN).

Aha. A czy w biosie mogę sprawdzić czy ewentualnie nie mam całkowicie wyłączonej karty? Jeśli tak to gdzie tam szukać kart sieciowych?

Jeśli nie będę miał to nie ma problemu - na stacjonarnym mogę mieć neta przez ethernet a na laptopie bezprzewodowo - chciałem tylko wiedzieć.

Wszystkie przez Ciebie wymienione możliwości są w pełni możliwe

sam tak mam, ale możesz też kupić kartę wi-fi podłączaną przez USB i w obu komputerach mieć sieć bezprzewodową

Po co w BIOS’ie? Czy masz czy nie masz karty sieciowej najłatwiej sprawdzić z tyłu masz TE okrągłe gwintowane wejście albo antenkę.

Ok - dzięki za odpowiedzi. Chciałem tylko jeszcze spytać - bo w menedżerze urządzeń nie mam w ogóle pozycji kontroler ethernet. Powinien tam być czy nie?

Może Ci to pomoże:

"NVIDIA nForce Networking Controller

NVIDIA nForce Networking Controller # 2"

Przecież masz DWA kontrolery Ethernet… Ciekawe tylko skąd ta druga - osobna karta na PCI ?

@p19koz

Obrazek dałeś nieco mylący - to zwykła stara karta sieciowa a nie bezprzewodowa.

już poprawione

Laptop ma dwie karty jedną przewodową i drugą bezprzewodową,stacjonarny ma zwykle przewodowe karty od kilku lat wbudowane w płyty główne