Czy mój komputer uciągnie 3 gb ram

Teoretycznie 80% komputerów udźwignie to ale u mnie jest troche nie typowo…

Mam Płytę główną Gigabyte Ga-945GM-s2,2 gb ram kingston 667(dwie kości),GEFORCE 8800 GTS 320 Mb (pierwsza edycja GTS),Procesor pentium 4 3.0…

Koło roku 2010 chcę wymienić płytę i procesor na: Płytę która da rade core is, Procesor intel core 2 ? GHz lub quad jak naprawdę stanieje.

Problem jest w tym że mój komputer nieźle się poci i nie wiem czy mi to coś da… Obudowa w dodatku mała ale dodatkowy wiatraczek dałem. Gram często w hity na dużych ustawieniach i chciałbym zainstalować viste (mam xp) a słyszałem że xp 2 gb ram tak samo działa jak vista 3 gb ram

W małej obudowie potrafi być lepsze chłodzenie niż w dużej. Po prostu jest szybsza wymiana powietrza - w dużej musiało by być kilka wiatraków zamiast jednego by całkowicie wymienić powietrze z obudowy. Co ciekawe, zdjęcie ścianki obudowy powiększy temperaturę podzespołów :shock:

Pamięci RAM nie grzeją się tak bardzo (do 5W moduł), można dokładać. Ale jeśli już, to 2 jednakowe moduły, np. 2x512 lub 2x1024MB, wtedy będzie uruchomiony tryb dual-channel i komputer będzie nieco szybszy.

Przy 4GB Windows XP nieco zmarnuje, ale pamięć ostatnio nie jest zbyt droga. Natomiast nie wiem, czy system przyspieszy - taka ilość pamięci jest przydatna głównie przy programach graficznych czy obróbce filmów. 2GB to optimum dla XP.

Viście też tyle wystarczy, ale 32-bitowej. 64-bitowa obsługuje już znacznie większą ilość pamięci, tyle ile płyta da radę obsłużyć. Z Vistą jest głównie problem w wydajności dysku, chodzi o rozmiary plików systemowych. Najlepiej to dyski SATA2 - starsze są wolniejsze, stąd użytkownicy narzekają na “mulenie”.