Czy mój procesor ma dobrą temperature?

(system) #1

Mam procesor AMD Athlon 64 Processor 3000+. W programie EVEREST mój procesor ma temperaturę 56 stopni C. Czy to nie jest za wysoka temperatura?

(Arek F.) #2

Nie, jest w porządku, dla pewności możesz podać temperatury pozostałych podzespołów.

(leda79) #3

Trochę wysoka.Normalna temperatura tego procka to gdzieś tak powinna wynosić 38-39 C normalna praca.A w stresie maks 44-46 C.

(Lukaszk 89) #4

Zależy jaki proc.Podaj temperatury z BIOSu.

(system) #5

Płyta główna 32

Aux 38

Seagate 33

Co mogę zrobić żeby zmniejszyć temp. kompa?

(Mskitek) #6

Przeczyść CAŁY komputerem odkurzaczem, a najlepiej sprężonym powietrzem. Zakup pastę termoprzewodzącą (w sklepach komputerowych dostaniesz za darmo pastę słabej jakości), zdemontuj zestaw chłodzący procesora, wyczyść dokładnie procesor i zestaw z resztek pasty i kurzu, następnie nałóż nową pastę i zamontuj chłodzenie. Temperatura procesora powinna ulec zmianie.

PS. Nie mylić z pastą do zębów****! 8)

(Lukaszk 89) #7

Tempy z BIOSu nie są złe..Sprawdzałeś zaraz po włączeniu kompa czy np. trochę pochodził i dopiero reset i odczyt temp. z BIOSu(lepiej temperaturę by pokazywało).

(Jurninho25) #8

Człowieku masz bardzo dobre temperatury, nie ma co tragizować...Bd temperatury dobijać pod okolice 80 C więc wtedy się bd martwić, a tak daruj sobie... :wink:

(Wigrus1) #9

a na chorobę mieć wysokie, jak można mieć niższe. Dmuchnąć odkurzaczem, później wyssać odkurzaczem i temperatura spada :smiley:

(Jurninho25) #10

Wysokie??? Ty chyba nie widziałeś na oczy, tzn. nie czułeś wysokich temperatur:P Oczywiście ogarnąć kompa w środku można, ale nie wyłącznie po to, żeby zmniejszać nie duże temp...

(Lukaszk 89) #11

Obniżenie temperatury choćby o stopień potrafi w jakimś tam stopniu[więcej/mniej](zależy od własności sprzętu) zwiększyć wydajność elementów.

(system) #12

Jaką pastę termo przewodzącą polecacie?

Jak ją nałożyć na procesor?

(system) #13

Idź do pierwszego lepszego sklepu z komputerami i poproś o pastę termo przewodzącą.

Zdjąć radiator z procesora, następnie wyciągnąć procesor i delikatnie nie dotykając od spodu zetrzeć starą pastę. Później założyć procesor i dać kapkę, kropelkę pasty i mocno docisnąć radiator.

(Lukaszk 89) #14

Od czego jest forumowa szukajka???

nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-cpu-polecane-pasty-t72248.html?hilit=termoprzewodz%C4%85ca#p511525