Czy mój ram jest odpowiedzialny za spadki wydajności?

Oto staty komputera. Często widzę że pamięć ram przekracza 90% użycia. Do tego ma mało MHz.
Jednak jako że jestem noobem w tej dziedzinie to chciałbym uzyskać nieco pomocy w tej kwestii.



W czym te spadki masz?
Internet? Gry? Jakie?

Przeglądarka potrafi się wcinać, gry również. Ogólnie komputer ma podwieszenia(win 10).

Dysk?

Z grami rozumiem, bo ani procek mocny, ani integra…

Dysk jest ssd 120gb i 2x hdd 1t.

Grafika nie jest zintegrowana mimo że taką też ma.
SSD też raczej sprawny. Przynajmniej tak pokazuje program.

Być może powinienem zainwestować z 2k zł w nowy sprzęt. Tyle że pewnie teraz to niezbyt dobra opcja gdy dolar jest ponad 4 zł, a chciałem jeszcze z rok poczekać.

Chyba sobie jaja robisz coś w kompie zawadza albo system zajechany…
ja mam intele 4 i 6 rdzeniowego z 2011 roku i wszystko fajnie śmiga i nie widze powodu do zakupu nowej maszyny przez dobre 2-3 lata.

Podejrzewam infekcję malware.
Podaj logi z FRST.
Opis jak to zrobić:

@iJuliusz rzuć okiem, jeśli będziesz mieć czas.

1 polubienie

A8-7600 jest słabszy od Twojej i5-2499, tak mniej-wiećej w pół drogi między i3 a i5. :slight_smile:

Na pewno nie na tyle słaby aby muliło przeglądarkę i gry ,
System zasyfiony prawdopodobnie i tyle…

Ale wróżbita to ja nie jestem… wgl co mu tak ram żłopie.
ja bym i tak dokupił ram bo teraz gry coraz więcej wymagają.
Na sam internet i aplikacje biurowe z systemem 8 gb powinno spokojnie wystarczyć.

http://www.wklejto.pl/830042
http://www.wklejto.pl/830044

Tak dla jasności dodam że jeden soft odpalam podszywając się pod inny zazwyczaj pod oprogramowanie radeona. (TnNyCEGgxsurOJ.exe) Nie wiem czy to oprogramowanie go wykryło. W czasie rzeczywistym działa Wise antimalware i OSArmor. Tak w razie gdybym chciał jakiś niewłaściwy, niepewny plik odpalić, a czasem takie pobieram.

1 polubienie

Witaj @Herald
Program wykrył jedynie skrót do softu :wink:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Merodach\Downloads
    fixlist.txt (3,1 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, możliwe, że zostaną oznaczone Twoje ulubione programy, więc też odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

W pełni się zgadzam, niedawno ogarniałem kolegom dwa komputery z podobnymi procesorami, A10-5800k i a10-7850.
Komputerki śmigały żwawo, bez żadnych zamuleń, spokojnie sobie radziły z netem, 1080p z YT szło bez zająknięcia, na nic nie trzeba było czekać.

Masz włączone indeksowanie dla dysku?
U mnie jest tak:

Tutaj trzeba odznaczyć…

Możesz też wyłączyć usługę (Windows Search)

1 polubienie

http://www.wklejto.pl/830110

ADWCleaner nic nie wykrył. Używałem go również wcześniej, ostatnio 48 dni temu(przynajmniej tak pisało). Może powinienem zrobić reinstall systemu.

Mam włączone indeksowanie.

Skanowanie i oczyszczanie miało być jedynie kosmetyczne :wink:

Odinstaluj całkowicie Comodo. Powinno go odciążyć.
Odinstaluj Ashampoo WinOptimizer.

Przejrzyj inne programy i usuń nieużywane.
Możesz również zrobić oczyszczanie tylko rejestru programem CCleaner
Uruchom CCleaner i wybierz Rejestr, przeskanuj i potem Napraw… pamiętając, aby wybrać Zapisz kopie zmian
obraz
Potem możesz odinstalować CCleaner

Zrób oczyszczanie dysku systemowego.
Kliknij prawym na dysku z systemem.
Wlasciwosci -> Oczyszczanie dysku
obraz

Zrobiłbym jeszcze skanowanie MBAM, aby sprawdzić, czy nie siedzi coś głębiej w rejestrze.

  1. Pobierz MalwareBytes MBAM
  2. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  3. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  4. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

http://www.wklejto.pl/830374

Comodo używam.
Ashampoo WinOptimizer wywalę razem z MalwareBytes MBAM.
MBAM jest słaby i pokazuje błędne wyniki. Czepia się Wise Anti Malware, a jego niedawno doinstalowałem. Po tym jak zauważyłem problemy z zacinaniem.
Jednak to mi nie podniesie szybkości działania systemu. To tylko kosmetyka. Jest albo sprzęt nędzny albo system rozwalony.

Nie wątpię.

Chodzi tylko o to, aby sprawdzić działanie komputera bez zainstalowanego Comodo i innych dodatkowych Anti Malware (Avira), itp.
W takim przypadku (programy zabezpieczające) nie znaczy, że im więcej tym lepiej.
W czasie rzeczywistym kilka skanerów potrafi mocno obciążyć system.
Na 12 usług wykrytych przez FRST są 4 aktywne z 3 różnych programów zabezpieczających i 3 zatrzymane z Windows Defender

R2 csssrv; (Comodo Security Solutions, Inc. -> COMODO)
R2 DragonUpdater; (Comodo Security Solutions -> Comodo)
R2 OSArmorDevSvc; (NoVirusThanks Company Srl -> NoVirusThanks Company Srl)
R2 WiseAntiMalwareService; (Lespeed Technology Ltd. -> WiseCleaner.com)
S3 Sense; (Microsoft Windows Publisher -> Microsoft Corporation)
S3 WdNisSvc; (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)
S3 WinDefend; (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)

Jeszcze załadowane sterowniki.

3 Avira
2 Wise
2 NoVirusThanks
3 Windows Defender

To było tak dla zobrazowania :wink:

Na kilkaset logów z FRST spotkałem ten program może, niech policzę dobrze, hmm, dwa razy
Przetestuj jego skuteczność, sprawdź działanie komputera bez WAM
Jeśli przekonasz się do tego programu, to dobrze. Może go polubisz i zostawisz.
Podejrzewam, że gdybyś użył MBAM jako Tw oj pierwszy Anti Malware, to też być go polubił i zostawił.

Daj znać jak system działa po odinstalowaniu niepotrzebnych programów

Pozdrawiam serdecznie