Czy mój sprzęt nadaje się do przechwytu z urz. analogowego?


(Krzysztof 7) #1

Witam, mam kilka cennych kaset VHS i w związku z tym chciałbym je przegrać na dysk twardy komputera. Nie pytam o żadne poradniki, bo te już znalazłem tylko o to czy mój sprzęt nadaje się do tego typu przeróbki. Mogę to zrobić na dwa sposoby: albo przez kartę TV (tuner TV) albo przez kartę graficzną, tylko nie wiem jak sprawdzić czy one mają odpowiednie wyjścia/wejścia.

Do sedna:

1. Karta graficzna: Saphire Radeon X1600 Pro 256Mb

Z tyłu widzę wejście z podpisem "VIDEO", wejście na monitor i jeszcze jedno bardzo do niego podobne.

2. Tuner TV: (jak będzie potrzebny dokładny model, to mogę poszukać w papierkach nazwy)

Z tyłu wejścia z podpisami:

Audio IN , Audio OUT, Video, S-VHS, R/N , wejście na antenę TV i radiową.

Czy na podstawie tego co podałem ktoś może ocenić czy da się przechwycić obraz z VHS na HDD za pomocą w/w sprzętu?

PS. nie biorę pod uwagę kabli których nie mam, bo nie wiem czy warto kupować jeśli ma się okazać że nie da się przegrać.


(Kogigogi) #2

tak przechwycisz tym na dysk twardy komputera,wgraj sobie jeszcze jakiś soft do przechwytywania który obsługuje twój sprzęt :wink:


(Krzysztof 7) #3

To znaczy czym przechwycę kartą TV czy kartą graficzną :wink: ? Bo nie wiem o czym napisałeś :wink:

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:


(Kogigogi) #4

kartą graficzną to raczej nie , telewizyjną na pewno tak a jaka to karta ? i na jakim systemie pracujesz ? bo jak karta winfast ... ileś tam i os vista to prognozuję kłopoty z dzwiękiem kabelek zależnie przejściówka zależna od wyjśćia w kamerze , magnetowidzie s-video / coś tam powodzenia


(Krzysztof 7) #5

Karta to Prolink Play TV nie pamiętam dokładnego modelu. Pracuję na XP.


(Kogigogi) #6

no to raczej nie powinno być problemów sciągnij sobie sterowniki , jakiś program przechwytujący i do obróbki video i do roboty ! do przechwytywania np. ten http://www.dobreprogramy.pl/Ferro-Cyfro ... 12509.html do obróbki np. ten http://www.dobreprogramy.pl/Ulead-Video ... 12095.html do stworzenia i nagrania fajnie wyglądającej płyty w formacie dvd video ten http://www.dobreprogramy.pl/Nero,Progra ... 12909.html sciągnij dodatkowe pakiety szablonów ze strony producenta powodzenia . :wink: :wink:


(Krzysztof 7) #7

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: Szybko i konkretnie.