Czy Mój Zasilacz i PG Wystarczą dla 9800GX2?

jeden 8800gts 512 na TDP 130W to w teorii a w żeczywiśtości 100-110W bliżej dolnej pomnożyć razy 2 i wychodzi maxymalnie 220W,skąd ci się wzieło 300W dla samej grafy,w większości serwisów totalne obciążenie systemu nie przekraczało 300W na lini 12V.Nvidia zaleca 580W zasilacz do tej grafy (zawsze zawyżają) wystarczy pożądna 450W z pożądną 12V ponad 300W cały zestaw,do dwóch takich kart 430-450W na 12V.

Mowa oczywiście o niekręconym komputerze ja wchodzi OC to już inna bajka trzeba dodać przy takiej konfiguracji dodatkowe 100W na zestaw.

Przykładowo E8400 pobiera 50W na stock a na 4256Mhz i vcore 1.44V już 120W

Test na twojepc.pl

s1760.png

Jest to pobór mocy samych kart. I co wy na to? :clever:

Na pclab.pl jest praktycznie identyczny wynik. Mówiłem że zasilacz Corsair 450W wystarczy. Co prawda wystarczyłby 400W ale z mocna linia 12V a nie wiem czy Modecom MC jest w stanie go pociągnąć. Może seasonic 380W?

płytę można znaaaaaaaaaaacznie tańszą wziąć, w sumie nie wiem, po co taką drożyznę chcesz… abit ip35

Procesor to totalna porażka, lepiej wziąć e8400 kosztem płyty.

Procesor nie jest totalna porażka, jeszcze parę miesięcy temu każdy o nim marzył. Po prostu to stary model

Płyta Taka droga ponieważ jest na chipsecie 780I który wspiera SLI. Na Abicie IP35 tego nie ma.

Rozmawiałem ze znajomym na temat tego poboru mocy, twierdzi, że podany jest pobór dla całego zestawu. Ja jednak ten tekst odebrałem inaczej.

Co ty gadasz, że to totalna porażka. Jest to bardzo dobry procesor tylko, że w tej cenie może kupić E8200 i kręcić. Jeszcze niedawno to była bestia.

A nie wystarczy inteligencja do takiego stwierdzenia? Ciężko jest coś upakować w tej kanapce, chyba jedynym sposobem na poprawienie chłodzenia poza zwodowaniem jest zmiana radiatora na zrobiony w całości z miedzy - ale to dość znacznie zwiększyłoby cenę karty doprowadzając do jeszcze większej nieopłacalności jej zakupu…