Czy mój zasilacz prawidłowo chodzi...?

Rozpocznijmy tak, mam zasilacz ATX Forton 350W FSP350-60THA-P :))

Mój kofing: AMD Seprone 2500(1,76ghz), 512 RAM, Ati Radeon 9600PRO, DVD RW SAMSUNG, dysk WD 80GB 8MB, Płyta głowna to ASrock miniATX(model nie wiem).

SpeedFan pokazuje mi tak:

VCORE : 1.62v

+3.3V : 3.34V

+5V: 4,95v

+12V: Skacze z 12.16v do 11.86v

-12V: 1,87v

-5V: 2,80V

+5VSB - 5,46V

VBAT : 2,30V

Czy zasilacz jest ok?? Nic sie nie spali??

Do końca nie ufałbym programom typu Speedan do sprawdzania napięć w zasilaczu. Czasem pokazuje naprawdę mylące wyniki. Do sprawdzenia napięć na zasilaczu polecam użyć multimetru.

zmierz miernikiem, programy grubo przekłamują :stuck_out_tongue:

Ale tak to jest ok?? Nie mam miernika…

No tak jest ok. Tu masz dopuszczalne wachania napięć:

+3,3V --> 3,14V-3,47V

 +5,0V --> 4,75V-5,25V

 +12,00V --> 11,40V-12,60V

Jak mamy ci odpowiedzieć skoro te napiecia zapewne nie są zgodne z prawdą?

Jeśli program nie przekłamuje, to wyniki mieszczą sie w normie (te minusy są jednak podejrzane).

Prawdopodobnie pada Ci bateria na mobo - 2,3V.

Trochę niepokojące jest fluktuacja napięcia 12V ok. 0,3V. Sugeruje to zbyt słaby lub padający zasilacz. Sprawdź kompa na dobry mocnym zasilaczu.:mrgreen:

gugu* ten zasilacz byl kupowany w kwietniu:) Jak na moje konfig nie powinnie byc za slaby… :slight_smile:

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 23:12

Nie wiem czy dobrze, czuje, ale o palcach jak dodtykam zasilacza to powietrze wciaga do srodka… I jest dość cieply ten zasilacz, nawet na dolnej “ściance”… ALe nie goracy… Poprostu cieply:) ALe nie mam żadnych zawiechów, ani samo wył się kompa:)

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 23:15

Kiedyś gdzieś się pytałem na forum(może i tutaj) czy ten zasilacz jest ok. jak na mój konfig i duzo osób twierdziło, że tak, że mam jeszcze tzw" wolne waty"… Więc… Może taki zasilacz:)

Zmierz napięcia miernikiem a potem pogadamy

Wszedłem do BIOSa… i co??

Napięcie +5V: Lata od4.90V do 5.15

Napięcie +12 : Lata od 11.70 do nawet czasami wskoczy czasem do 12.90V - ale zazwyczaj w 90% powyzej 12V

Więc jak to jest ?? Dobrze??

Aha mam jeszcze kilka pytań nurtujących, czy mam to dobrze ustawione w biosie:

Over Vcore Voltage - Disabled

VCCM VOLATAGE - 2,73V

IDE Driving - normal

AGP APerture size - 256mb

PCI Latency Timer - 128

Onboard IDE - Both

Dobrze to jest ustawione>…? Dobrze wszystko działa??

Albo jeśli można poprosić o dobre skonfigurowane BIOSu , ja mam jakiś americans… Czy cuś takiego…

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 23:51

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 97#1270697

To ten mój temat…

Ile można się prosić? Pogadamy jak zmierzysz miernikiem bios i programy oszukują

a co do ustawień to jak komp chodzi to dobrze są ustawienia ustawione

nie sprawdzałem teraz zadnym programem… Patrzałęm w Biosie… A Bios raczej nie kłamie… NIe mam miernika…

A jednak muszę cię zasmucić lecz BIOS również nie pokazuje prawdziwych napięć. Dopóki nie zaopatrzysz się w miernik, nie będzie możliwe ocenienie czy Twój zasilacz działa prawidłowo :wink:

:szukaj:

(by JNJN, tak na marginesie)

co gdzie jak i kiedy masz opisane na stronie sklepu zenfist.pl. Jam bym o te rzekome wahania napięć się nie martwił bo masz dobry zasilacz do niezbyt wymagającego sprzętu, więc śpij spokojnie.

Program czy bios jedno licho. Zarówno bios jak i np. everest korzystają z tego samego-badziewnego czujnika. U mnie w everscie bylo ze na linii +12 mam 11,6V. Zmierzyłem miernikiem i wyszło 11,96V.

Więc w ten sposób nie sprawdzisz. Tylko miernik.