Czy mój zasilacz wytrzyma po zmianie proca?

Witam posiadam taki komputer : Gigabyte GA-M55s-s3 , AMD athlon 64 3800, 7900gs, dysk samsung 200GB jeden napęd optyczny i zasilacz Chieftec 450W (dokładnie model CHIEFTEC GPS-450AA-101A) i zmieniam proca na Athlona 64 x2 6000 i mam pytanie jak wymienię tego proca to czy mój zasilacz wytrzyma ?

pociągnie.

A dużo mu mocy jeszcze zostanie ?? da się grafikę podkręcić ??

Mam taki sam zasilacz, podłączałem go pod potężniejsze konfiguracje sprzętowe i radził sobie bez problemu. Tak więc odpowiedź, na twoje pytanie brzmi: tak zasilacz powinien wytrzymać bez problemu - powinien, bo wiadomo jeden model różne egzemplarze, jeśli twój jest w pełni sprawny, to kłopotów nie powinieneś mieć żadnych, a sam zasilacz jeszcze będzie miał trochę zapasu mocy dla nowych urządzeń.

Ok dziękuję serdecznie za odpowiedź a teraz mam pytanie czy wie ktoś jak zamontować ten zasilacz ?? bardzo bym prosił o dokładną instrukcję lub jakieś dokładnie filmiki z góry dziękuję

a co tam jest do opisywania? Wkładasz go w odpowiednie miejsce w obudowie, przykręcasz śruby i gotowe… a kable do płyty głównej napędów itp to nie problem poprzypinać, wszystko ma blokady wiec źle nie wsadzisz…

Jeszcze jedno pytanko posaidam Pamięci goodram 2 GB 533MHZ i mam pytaanie jak kupie tego proca to czy nie będą mi ograniczały pamięci ??

ogólnie nie :wink: choć na ddr 800 cl4 było by troszkę wydajniej - jeśli twoja płyta je obsługuje lub gdy kręcisz proca.

Tak wiem ale nie mam tyle kasy ogólnie chodzi mi o wydanjość czy dużo spadnie ?? no i czy będzie dużo wolniej ??

nie będzie, nawet pewnie nie zauważysz.

Na pewnym forum dostałem odpowiedź:

męczysz i tak jesteś skazany na te ramy to po co się pytasz ?? jak wsadzisz 2 rdzenie to operację na procesorze przyspieszą a pamięć będzie działała jak do tej pory.

Mam pytank jeszcze :stuck_out_tongue: czy po zamontowaniu proca trzeba coś konfigurować (np. W bio-sie) ???

nie, może aktualizacje bios, jak będzie potrzebna.

Już ją zrobiłem :slight_smile: