CZy moja karta graficzna ogranicza mój procesor?

(Fempter) #1

Witam. Czy moja karta graficzna ( Palit GeForce 8500GT DDR2 512MB ) ogranicza mój procesor ( AMD Athlon 64 X2 3600+ 1.8GHz ) ? Proszę o szybką odpowiedź bo mam zamiar kupić jednak jakiegoś 8600GTS bo jednak rodzice zgodzili się dołożyć trochę kasy ale nie więcej niż 200zł :slight_smile: (A tak na marginesie to jaką kartę polecacie do 200zł ?)

(Pbuderaski) #2

karta nie ogranicza twojego proca prędzej to procesor mógłby ogranicza twoja kartę graficzną, a poco ci 8600gts? Nie zauważysz różnicy nawet, pieniądze se lepiej zostaw i dozbieraj na coś lepszego :wink:

Pozdro

(SolelyRose*) #3

Nie patrząc na to, że nie istnieje zjawisko ograniczania procesora przez GPU, ten procek być może jest nawet za słaby na tą grafikę, w roli ścisłości nie ma wywierania ograniczeń, on po prostu sam dla siebie jest za słaby.

HD2600 ostatecznie.

(Fempter) #4

Co co według was będzie lepszym wyborem ? Zotac 8600 GTS 256MB DDR3 czy Powercolor Radeon HD2600 XT Xtreme 256MB DDR4 bo bardzo mi zależy na tym abym mógł sobie pograć w gry z większą ilością FPS-ów :slight_smile:

(Darth ReX) #5

Szczerze? Obie do bani za tą cenę. Chcesz mieć dużo FPS? Wyłudź od babci jeszcze 50zł.

(Pbuderaski) #6

albo lepiej 200 xD bo za 200zł to fps ci o 5 skoczy

(Darth ReX) #7

Ale, że za 250 skoczy jakieś 3 razy o to co jest teraz, to już nie ważne :stuck_out_tongue: .

(Fempter) #8

Jak już mówisz żebym wyłudził od babci kasę to może powiedz na co :wink:

(Darth ReX) #9

To już zależy.

http://www.allegro.pl/item432132624_pci ... d3850.html

Czegoś takiego szukaj, tutaj jakoś najtaniej nie jest :stuck_out_tongue: .

PS. jakiś miesiąc temu karta kosztowała 3 dychy mniej :expressionless:

(Fempter) #10

Może i pytanie wiele razy padło ale czy dobrze będzie mi się grało na tej grafice w Crysisa ? Bo na tej którą mam to jest nie więcej niż 30fps :?

(Darth ReX) #11

Zależy, na jakich detalach.

Ale daj spokój, karta minimum 3 razy szybsza od twojej.

(Fempter) #12

A ta karta tylko że firmy Sapphire to też będzie dobry wybór ? Czy ona różni się czymś co będzie lepsze/gorsze w grach ? Czy to jest tylko i wyłącznie różnica cenowa ?

(Darth ReX) #13

Chodzi mi tutaj o chłodzenie... Daj link do sapphire.

(Fempter) #14

http://www.arche.home.pl/osc/product_in ... 8b81d9ee25

(Darth ReX) #15

Hmm... Gorsza nie jest. Możesz brać.

(klopas) #16

crysis chodzi na HD3850 z 30fps na medium, 1680x1050 i na viście :slight_smile: więc nie jest źle a na 8600GTS będzie chodzić z 10fps :stuck_out_tongue:

(Fempter) #17

ja mam XP i rozdzielczość ekranu 1024x768 :smiley: Więc chyba będzie lepiej chodziło :smiley:

(Fempter) #18

A, jeszcze coś, bo nie mogę się zdecydować którą wziąć.

PALIT Radeon HD3850 256 MB DDR3

czy

SAPPHIRE HD 3850 512MB GDDR3

czy

PowerColor HD 3850 512MB GDDR3 ??

Bo jakoś ja jestem przekonany do Powercolor-a ale Sapphire jest tańszy :slight_smile:

(Paweł3779) #19

Hm... wydaje mi się, że Powercolor ma lepsze chłodzenie... Bierz którąś z tych dwóch (czyli sapphire lub PowerColor) :wink:

(Fempter) #20

Jeszcze znalazłem TAKIE COŚ za taką cenę :stuck_out_tongue: CZy jest ona lepsza od Powercolor HD 3850 512MB DDR3 ? Proszę o odp.