Czy moje części sie ograniczają?

Witam mam pytanie mianowicie czy waszym zdaniem mój komputer… i jego podzespoły są mniej wiecęj na dobrym obok siebie poziomie czy mogą sie ograniczac?

Ostatnio jak padało, a że na dwór wyjść raczej bez szans postanowilem podkrecic procesor krecilem krecilem az do 2,5 ghz i nie odczulem kompletnie zadnej roznicy w wydajnosci w nfs carbon mialem moze 1-2 fps wiecej :shock: …

raczej nie powinny się ograniczać no może ja bym dorzucił jeszcze trochę ramu

procesor kręć w wolnej chwili, lepiej się weź za kartę, można ją do woltować trochę i 800Mhz na rdzeniu powinna wyrobić

Bo procesor główny nie ma żadnego wpływu na wydajność graficzną tylko GPU

Wow… jak to?! czyli np. gdybym miał procka celerona zamiast c2d to tak samo by wszystkie gry dzialaly :?: :?: :-o

Oczywiście że nie, PaPuX jako nie mający pojęcia na ten temat wygłupił się. Procesor główny (CPU) i procesor graficzny (GPU, ale też ilośc ram-u na karce) w głównej mierze odpowiadają za wydajność komputera w grach dokładając do tego odpowiednią ilość (szybkiego)Ram-u mamy trio w które odpowiada (pomijam slot karty graficznej, "szerokość magistrali systemowej i tym podobne) za wydajność komputera w aplikacjach 3D.

nie no wiadomo że by lepiej działały ale procek i grafika nie mogą rozwinąć w pełni swojej mocy

Ja też z 2,66GHz podkręciłem do 3,6GHz i nie czuję kompletnie żadnego przyrostu prędkości. Windows działa tak samo, w grach parę fps więcej a minimalny fps taki sam. To oznacza że grafika mnie ogranicza. 8800GTS-512 dziwne nie? Penryny to naprawdę super procki :wink: Dopiero po podkręceniu grafiki wydajność wzrasta.

sk91 , jakie takty wyciągasz na tej grafice ? i czy po Vmodzie

Nie. SmartDoctor. Wyżej nie da się ustawić 750/2000/2140- ale to jest stabilne tylko przy 80% wiatraka. Bo jak ustawie niżej to temperatura ramu sięga do 58*C i zacina i wyskakują artefakty. Na 80% temperatura rdzenia 75* i ramu 55* i można grać ale wtedy jest strasznie głośno dlatego chcę zmienić chłodzenie. Podejrzewam że rdzeń pójdzie na 800MHz.

Na frazpc podkręcili do 800/2010/2100MHz. Mam nadzieje że po zmianie chłodzenia też mi się uda :wink:

Grafika ogranicza procesor? To ciekawe… Nie poczujesz przyrostu wydajności jeśli nie widzisz różnicy, a wierz mi, że w grze nie zobaczysz żadnej różnicy w płynności miedzy 60fps’ami a dajmy na to 200fps’ami. Sprawdź sobie sMarkami czy jakimkolwiek innym syntetykiem wydajność proca przed i po podkręceniu i wtedy możesz mówić o różnicy.

Mam Frapsa i widzę czy mam więcej FPS. Po OC karty i procka z 39.300 do 46,600 Ptk w 3Dmark03. 60 a 200 się nie zauważy różnicy? 35fps a 200 też się nie zauważy. W Crysis przed i po OC minimalny FPS z 27 do 34 więc jest super :smiley: Ale w innych grach nic. No może wiedźmin działa szybciej podczas misji gdzie wewiórki atakują stara wyzimę.

no to kręcić procesor…!? czy to nic nie da?

Nie, on dobrze powiedział. Procesor nie uczestniczy w tworzeniu grafiki, tylko odpowiada za np. AI, czy realizację skryptów. Jeśli gra klatkuje z powodu niewydolności procesora, to dlatego, że nie nadąża np. z wstawianiem nowych wrogów, czy doczytywaniem terenu. Gdy karta nie nadąża, to to klatkowanie wygląda inaczej, tzn widać, że opuszczane są klatki, ale ogólnie gra działa płynnie, natomiast w przypadku procesora gra przystaje co chwilę, by mieć czas na doczytanie brakujących danych.

heh no to wyglada na to ze to moje podkrecenie nie wiele zmieniw grach… ;/ z 1,8 chcialem do 2,5 i ciula to da!

a właśnie ze da tylko zależy do gier, ja np mam e2160@3ghz/2gb ram/8800gs no i bez podkrecania proca w UT3 gra chodzila tak 25-35fps, jak podkrecilem proca na 3ghz to gra smiga 50-62fps, gdybym jeszcze podkrecil pewnie fps bardziej by skoczyl w gore

Skoro procesor nie odpowiada za to,to czemu przy mocnej grafice i słabym procesorze na full detalach gra się tnie a na minimalnych działa płynie?

Procesor główny nie odpowiada za takie rzeczy jak wygładzanie Krawędzi-AA czy wyostrzanie obrazu tekstur-AF. Zwiększając detale graficzne, np cienie, jakość tekstur, szczegółowość obiektów itp zwiększamy zużycie procesora, pamięci ram oraz Grafiki. Dopiero takie dodatki jak wyżej napisałem (AA i AF) nie maja wpływu na zużycie procesora i ramu. Więc jeżeli chcemy grać w gry na full detalach potrzebna jest nam nie tylko mocna karta graficzna np 8800 ale też ram(co najmniej 2GB) i mocny procesor- Core 2 Duo.

No to np. Myślicie że po kupnie jeszcze 2 gb ramu dual chanell tak samo, podkręceniu procka do 2,4 - 2,6 , wyczyszczeniu kompa i formacie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: komputer mi wyraźnie przyspieszy?? …szczególnie w grach?? No i oczywiście zainstaluje nowe stery itp. , Może minimalnie podkręce grafe, ale to ryzyko bo moja ma chlodzeńsko pasywne :-x :roll: :stuck_out_tongue:

Dokup 1 Gb ramu i zmień chłodzenie na karcie na aktywne. Możesz podkręcać. Procesor też by wypadało podkręcić na 3,0GHz.

a nie lepiej od razu przyszlosciowo 2 gb ? skoro i tak roznica w cenie jest niewielka :stuck_out_tongue: ?