Czy monitor LCD jest przyjaźniejszy dla oczu od CRT?

i teraz się z tym spotykamy :wink:

CRT są lepsze do gier ale wydają dużo promieniowania z tych “szkiełek” przez co męczą się oczy a LCD mimo iż obraz jest bardzo jasny nie wydaje tak mocnego promieniowania jak CRT przez co oczy się nie męczą tak szybko.

Compaq V710 to był, a dla przykładu - mój kuzyn miał Sony, jakis model z górnej półki, nie pamiętam jaki, w każdym razie full wypas, też go oczy bolały - kupił LCD i teraz dopiero sobie chwali…

każdy chwali to co ma. Ja dałem za swojego crt Samsunga SyncMaster 763mb 1200 zeta 5 lat temu. Narazie chodzi świetnie i go nie będę wymieniał. Jak się zepsuje to rzeczą oczywistą jest, że kupię LCD.

I w takiej sytuacji LCD też jest przyjaźniejszy niż CRT.

:smiley: a ja siedzę przed kopem 7lat po co najmniej 8 godzin dziennie od starych monitorów CRT do nowych LCD i nic okularów nie muszę nosić bo mam święty wzrok, oczy mnie nigdy nie bolały, a jak zaczynałem swoje doświadczenia z Pc to nie wiedziałem co to odświeżania monitora wiec cały czas miałem na 60hz. I jakoś oczy są w świętym stanie :stuck_out_tongue:

Spoko, wszystko przed tobą młody ja siedzę 15… i 7 lat temu tez nie miałem problemów ze wzrokiem.

Jakie zdanie by nie było ostatecznie twierdzić można że obie technologie mają plusy i minusy ALE CRT to technlogia przestarzała chyba nie da się tego ukryć. Zwykłych userów nie obchodzą już opowiastki wyjadaczy jakie to super są monitory CRT mają extra barwy i w ogóle. Trzeba iść z duchem czasu. Ja zakupiłem swojego ASUSA VW193D, staruszka Flatrona oddałem bratu i życie toczy siędalek

jak coś kupować to rozsądnego :-o

Nie bądź taki mądry ;).