Czy monitor LCD może się "wypalić"?

No właśnie, czy może ?

Mój monitor już nie jest nowy, ale chyba nie powinno się dziać coś takiego.

Zaniepokoiło mnie to, zrobiła mi się taka biała " obramówka " dookoła monitora, nie przeszkadza zbyt, jak się otworzy jakiś program to nawet nie za bardzo widać.

Tylko czy to znaczy, że monitor się psuje ? Bo wydaje mi się, że to się powiększa.

Jaką masz kartę graficzną ?? Grzebałeś ostatnio w jej zaawansowanych ustawieniach ??

No właśnie, to może być też od karty.

Coś tam grzebałem, poza tym chyba coś mi się stało z kablem i chyba za luźno jest w slocie( to tylko moje domysły)

No dobrze, ale jaka to jest karta graficzna ?? Jak monitor jest podłączony, przez jakie złącze ??

Sprawdź w ustawieniach czy przypadkiem nie masz włączonego skalowania obrazu.

Radeon 9600.

Złącze chyba S- Video

A w jaki sposób sprwdzic skalowanie obrazu ?

W radkach poprzez CCC (Catalyst Control Center).

Ja wiem, tylko gdzie to jest, bo ja z angielskiego to kulawy jestem :stuck_out_tongue:

Powinno być w Displays Manager (ccc v8.7)

Chyba nie mam nic włączone, bo nie wiem jak to po angielsku się to nazywa :stuck_out_tongue:

W normalny sposób zmień rozdzielczość i częstotliwość odświeżania ekranu i zobacz co się stanie, czy będzie jakaś poprawa. W ostateczności odinstaluj sterownik i zainstaluj najnowszy dostępny.

To nie to.

Posprawdzaj kable, podłącz monitor do innego kompa itd. itp.

A czy nie masz przypadkiem zbyt jasno ustawionego podświetlania panelu LCD ??

masz to samo przy odpalaniu kompa (tam gdzie pokazuje napędy)

jeśli za szybko i ci umknie to złap to przyciskiem Pause/Break i kontynuuj enterem :wink:

Obserwowałem przez kilka dni monitor.

Z moich obserwacji wynika, że przy włączaniu komputera, jak i przez kolejne kilka godzin (ok 2) działania monitora ( jest włączony) nie ma tych pasków.

Dopiero po tych dwóch godzinach coś takiego się robi.