Czy monitor z tunerem TV ma taki sam tuner jak w TV?

TV na końcu to telewizor

pomocy

Nie koniecznie. Bo np. TV może zawierać tuner cyfrowy i analogowy, natomiast monitor z tunerem tv w większości przypadków zawiera tylko tuner analogowy. Po za tym taki tuner wbudowany w monitorze, rzadko kiedy ma jakość (obrazu i wykonania) jak porządny telewizor (na chyba, że jest to stary model CRT).

a niby dlaczego ?

A niby dlatego, że parametry monitora nie są zazwyczaj gorsze niż TV (kontrast, jasność itp.), po za tym, tuner tv w monitorze jest po prostu gorszej jakości. Jeśli potrzebujesz dowodu do znajdź w dowolnym czasopiśmie i/lub stronie internetowej test monitorów z tunerem tv i prawie zawsze tam piszą, że taki zakup się nie opłaca ze względu na jakość obrazu, liczbę złączy, wygodę obsługi itp.

nie wiem co piszą w czasopismach, ale wolałbym mieć

wbudowany tuner w monitorze, niż karte w kompie,

właśnie że względu na wygodę, przełączam monitor

podłączam kabelek antenowy i włala… wszystko

gra nie muszę instalować badziewnych softów

na kompie, martwić się że nie ma dźwięku i tak dalej…

jasne jest że żaden monitor nie zastąpi normalnego

telewizora to jest zupenie odrębne urządzenie i porównywanie

tego jest bez sensu…

Otóż to o to właśnie mi chodziło. Natomiast pomimo, że posiadająć kartę PCI musisz instalować software to taki tuner posiada takie funkcje jak timeshifting czy chociażby nagrywania programu na dysk twardy (ile kosztuje stacjonarna nagrywarka do tv?), więc pomimo pewnych niedogodności (związanych raczej z preferencjami) bardziej się opłaca kupić osobno monitor a osobno tuner tv jako karta pci. Tym bardziej, że często cena monitorów z wbudowanym tv dorównuje cenie monitora o rozdzielczości full hd 22’ plus osobno tuner tv.

ja tam z tego całego timeshiftingu wogóle nie korzystałem,

bo co tam nagrywać ? seriale ? teleturnieje ? filmy ?

filmy to wiadomo z kąt się bierze hehe, i to wiele szybciej

niż pojawią się w tv i nie trzeba płacić abonamentu hehe

w każdym razie jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi

o osobiste preferencje hehe…