Czy możliwe jest zidentyfikowanie nadawcy smsu z internetu?

mam tel w plusie i otrzymuje smsy od pana X z internetu , czy mozliwe jest zidentyfikowanie nadawcy, np. u operatora sieci :slight_smile:

A co pisze, gdy sprawdzisz szczegóły wiadomości ?

Przejdź się do Biura Obsługi Twojej sieci.

Jeżeli to jakieś “bzdety” - złóż reklamację

Jest to możliwe tylko na żądanie policji bądź prokuratury. W innym przypadku operator nie może udostępnić takich danych.

Witam

Jeśli dostajesz sms-y z bramki internetowej możesz zablokować to na stronce z Plusa, ale dokładnie nie pamiętam w którym to jest miejscu. Jak znajdę to napiszę.

Pozdrawiam :slight_smile:

Za plusgsm.pl:

Blokowanie otrzymywania wiadomości z bramki

Możliwe jest zablokowanie przesyłania wiadomości z bramki na Twój telefon komórkowy. Blokada dotyczy wiadomości zarówno z Bramki WWW -> SMS, jak i bramki bezpłatnej.

Blokada

Jeśli chcesz zablokować możliwość otrzymywania na swój telefon Plus GSM wiadomości z Bramki SMS, wyślij z tego telefonu wiadomość SMS o treści “NIE” na numer 481199.

Odblokowanie

W celu ponownego odblokowania możliwości otrzymywania wiadomości z Bramki, wyślij SMS o treści “TAK” na numer 481199.

Zmiana hasła

Możesz poprosić o wygenerowanie i przysłanie nowego hasła. Aby otrzymać nowe hasło wyślij SMS o treści “HASLO” na numer 481199.

z tym ze ja chcialabym znac torzsamosc natreta, jezeli pujde z tym na policje potraktuja to jako blahostke i calkowicie oleja sprawe, a blokada calowicie zablokuje mi smsy z netu nie tylko od pana X, :slight_smile: :slight_smile:

To zapomnij o tym

Proszę edytować własnego posta.

Na forum używamy polskich znaków

A może tobie Włodi trzeba trzeciego warna za OTowanie i “moderowanie”? :evil:

Trudno - coś za coś. Jeżeli czujesz, że nadawca takich wiadomości zagraża Ci, grozi, utrudnia normalne korzystanie z telefonu - to niestety, ale trzeba będzie iść z tym na Policję. To samo usłyszysz od operatora GSM.