Czy możliwe, że coś się stało z procem?

Witam. A więc wszystko zaczeło się od tego, że kupiłem MoBo i nastąpił problem opisany w tym temacie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

, ale wtedy pomyslałem że to wina płyty bo kupiłem jako niesprawdzoną…

No ale to nic wróciłem do starej płyty czyli K7s5A i wszystko chodziło pięknie na 1,6 (Athlon 2000+ XP), dopuki zachciało mi się aktualizować BIOsa, po tej procedurze komp nie chciał wstać na 1,6 (FSB CPU:133 i FSB RAM: 133) tylko na 1,25 (FSB CPU: 100 i FSB RAM: 133)…

Kiedy ustawię na te 1,6 to komp zachowuje się identycznie jak w pierwszym linku, czyli po ponownym uruchomieniu nie wstaje na tym 1,6 tylko się nie uruchamia monitor i dalej nie idze…

Wszystko opisane tutaj :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

No i teraz się kręci na 1,25, ale zorientowałęm się, że na tym ASRocku jest spuchniętych 9 kendziorów i mam pyatnie czy po wymianie płyta będzie chodziła dobrze na tym 1,6 ?

Czy możliwe, że procek się wykoleił, że nie chcę się podnieść na 1,6 ??

(Przypominał przed Updatem BIOS’u wstawał spoko na 1,6)

Wymień kondensatory i zobacz.

Wróć do starej wersji i zobacz.

Eeee próbowałem już każdej wersji i kapa…i chepobios i oficjalny…

No właśnie nie bardzo, pytam się was bo u mnie z funduszami krucho, mam 50 zł i albo wymienie kendziory, albo kupie sobie USB 2.0, i stąd mój topic odnośnie tego procka czy możliwe, że procek się rąbnął bo jeżeli tak to zostaje przy tym tylko dokupuje USB 2.0…

kondensatory kosztują grosze sprawdź na allegro

Ja nie będę przelutowywał, tylko chcę to zlecić komuś wykfalifikowanemu…

ponawiam pyatnie z tematu…

stary i Cie za same dzień dobry 50 dych skasuje :stuck_out_tongue: wymiana jak to mówisz “kędziorów” jest bardzo prosta,pobaw się troche lutownicom a sam zobaczysz jakie to fajne :stuck_out_tongue:

Pytałem się u mnie kosztuje to 40-50zł.

Wolę nie ryzykować, mogę jeszcze bardziej popsztykać sprawę.

łeee nie panikuj :stuck_out_tongue: nie powinno być problemu no chyba że ręce CI telepoczą :stuck_out_tongue:

bierzesz lutownice,dotykasz rozgrzaną końcówką starego lutu,wyciągasz “kędziorka :D” wsadzasz nowy,przylutuj i koniec roboty :wink:

sama robocizna czy razem z kondensatorami ??

all…

Wydaje mi się, że nie jest to wygórowana cena…

Może popróbuje na starej płycie bo na niej też kędziory popuchnięte ;]

albo weź jakieś druciki i diody i lutuj aby działało :wink: ja tak się nauczyłem posługiwać lutownicom.