Czy możliwe, że coś się stało z procem?

(Kosior6) #1

Witam. A więc wszystko zaczeło się od tego, że kupiłem MoBo i nastąpił problem opisany w tym temacie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

, ale wtedy pomyslałem że to wina płyty bo kupiłem jako niesprawdzoną...

No ale to nic wróciłem do starej płyty czyli K7s5A i wszystko chodziło pięknie na 1,6 (Athlon 2000+ XP), dopuki zachciało mi się aktualizować BIOsa, po tej procedurze komp nie chciał wstać na 1,6 (FSB CPU:133 i FSB RAM: 133) tylko na 1,25 (FSB CPU: 100 i FSB RAM: 133)....

Kiedy ustawię na te 1,6 to komp zachowuje się identycznie jak w pierwszym linku, czyli po ponownym uruchomieniu nie wstaje na tym 1,6 tylko się nie uruchamia monitor i dalej nie idze....

Wszystko opisane tutaj :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

No i teraz się kręci na 1,25, ale zorientowałęm się, że na tym ASRocku jest spuchniętych 9 kendziorów i mam pyatnie czy po wymianie płyta będzie chodziła dobrze na tym 1,6 ?

Czy możliwe, że procek się wykoleił, że nie chcę się podnieść na 1,6 ??

(Przypominał przed Updatem BIOS'u wstawał spoko na 1,6)

(JNJN) #2

Wymień kondensatory i zobacz.

Wróć do starej wersji i zobacz.

(Kosior6) #3

Eeee próbowałem już każdej wersji i kapa...i chepobios i oficjalny....

No właśnie nie bardzo, pytam się was bo u mnie z funduszami krucho, mam 50 zł i albo wymienie kendziory, albo kupie sobie USB 2.0, i stąd mój topic odnośnie tego procka czy możliwe, że procek się rąbnął bo jeżeli tak to zostaje przy tym tylko dokupuje USB 2.0...

(Rastko1) #4

kondensatory kosztują grosze sprawdź na allegro

(Kosior6) #5

Ja nie będę przelutowywał, tylko chcę to zlecić komuś wykfalifikowanemu...

ponawiam pyatnie z tematu...

(D@widoS) #6

stary i Cie za same dzień dobry 50 dych skasuje :stuck_out_tongue: wymiana jak to mówisz "kędziorów" jest bardzo prosta,pobaw się troche lutownicom a sam zobaczysz jakie to fajne :stuck_out_tongue:

(Kosior6) #7

Pytałem się u mnie kosztuje to 40-50zł.

Wolę nie ryzykować, mogę jeszcze bardziej popsztykać sprawę.

(D@widoS) #8

łeee nie panikuj :stuck_out_tongue: nie powinno być problemu no chyba że ręce CI telepoczą :stuck_out_tongue:

bierzesz lutownice,dotykasz rozgrzaną końcówką starego lutu,wyciągasz "kędziorka :D" wsadzasz nowy,przylutuj i koniec roboty :wink:

sama robocizna czy razem z kondensatorami ??

(Kosior6) #9

all...

Wydaje mi się, że nie jest to wygórowana cena...

Może popróbuje na starej płycie bo na niej też kędziory popuchnięte ;]

(D@widoS) #10

albo weź jakieś druciki i diody i lutuj aby działało :wink: ja tak się nauczyłem posługiwać lutownicom.