Czy możliwy jest internet w cyfra+

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc mi kuple poradzili na forum dobreprogramy

Witaj od dzisaj przyglądałem się karcie cyfry+ i co spojrzałem ma chip taki jak w kartach sim i ma napisane ip nie wiem do czego służy ten numer ip na karcie i mam pytanie czy jest możliwe kożystanie z internetu przez cyfre + bo na dekoderze w tylnej części jest wejść na kabel telefoniczny i pisze ‘‘MODEM’’

A i jeszcze karty sim i cyfry + wyglądają podobnie w tej postaci mają ten samą wielkość

hayah_tyl.jpg

cyfra_plus_prepaid.jpg

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Ok poprawiłem ja nie szukam krytki tylko pomocy

Raczej nie.

Ten IP to chyab nie IP tylko numer seryjny karty, najlepiej wklej go tutaj.

Karta abonencka wygląda podobnie, jak karta SIM w komórce, bo tak wyglądają wszystkie karty chipowe. Takie same są np. elektroniczne karty telefoniczne do automatów telefonicznych.

Numer Ip Nie podam

Mój kumpel ma Cyfrę plus i jakby się dało to już by to rozgryzł, ale jednak się nie da. No pomyślcie… Gdyby się dało, to by już zrobili opcję internetu, a przeciesz normalny internet satelitarny w Polsce wyszedł dopiero teraz… A telewizji satelitarnej występuje jakiś IP… Jabym go nie podawał na Twoim miejscu :smiley:

Ja spróbuje tak zrobić podłączć kabel do tunera w tylnej części do wtyczki na kabel telefoniczny potem do modemu stałego i wpisać nazwe użytkownika ppp i hasło ppp bo robiłem tak na zwykłej linni telefonicznej

Przepraszam ale chyba na głowę upadłes,nie rób tego bo możesz zniszczyc kartę CYFRy.Ona nie jest do takich rzeczy.

Karta Cyfry sluzy tylko i wyłącznie do włożenia jej do czytnika w dekoderze.Na niej masz zapisane uprawnienia ,czyli jaką masz ofertę (pakiet) oraz jakie prgoramy masz odkodoane i do kiedy masz nadane uprawnienia na dany pakiet.

Wyglądem ona moze i przypomina sim,ale nie służy do niczego innego jak tylko do dekodera (do slotu w nim aby ją włożyc).I ostatnia rzecz to nie jest to IP tylko numer seryjny karty.

Chyba się za dużo filmów naoglądales :!:

A czemu się zepsuje?

Ale jak mówisz ze spale karte to nie ruszam

co się zapisuje? Spalic ją może i nie spalisz (takiej mozliwsci nie ma) ale może się coś ze stykami porobic.

To wejście w dekoderze jest do podłączenia DEKODERA do internetu. Kiedyś Polsat miał taką funkcję, że dekoder miał wbudowany modem i można było przeglądać na nim strony WWW. Pewnie ten dekoder ma podobną funkcję.

Sprawdze to teraz c+ wymienia karty to na tej starej sprawdze :smiley: na nowej się boje

Nie przeglądniesz żadnego internetu bo cyfra go nie oferuje,a dokder nie jest PC wiec nawet z modemu nie pociągnie.I tyle.

Ciekawe po co ma to gniazdo :slight_smile:

Boże… Ludzie, elektronika to nie silnik złoma, że wlewasz najgorszy olej żywnościowy lub rozpuszczalnik do farby i jedziesz i masz radochę, jak Cyfra plus nie oferuje internetu to go nie można sobie włączyć poprzez metody strych babci :lol: .

stara karta jest własnością C+ i należy ją zwrócić po zakończonej umowie o abonament!!

to już nie aktualne- przy zakończeniu umowy oddajemy tylko tą nową kartę.

widać nie przeczytałeś kartki z instrukcją wymiany karty:

" Uwaga! Stara karta jest własnością CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. i podlega zwrotowi po zakończeniu Umowy o Abonament"

Tak ci się wydaje ja rozwiązałem umowe z cyfrą+ powiedziałem że zgubiłem kartę i tak na prawdę ją mam i ciągle ją mam a po co mam oddawać jak normalnie jest kilka kanałów bezpłatnych dekoder jest mój i tależ satelitarny chyba jest tam tvp polonia canal+ jak jest odkodowany puls tele5 i takie tam inne