Czy można bezpiecznie usunąć pliki z winsxs>backup?


(anka-ming) #1

Dobry wieczór. Zainstalowałam Wise Care 365, by przeczyścić dysk ze śmieci i po skanowaniu w zakładce największą pozycją okazała sie ta:

wc365-2.png

Jest ona zlokalizowana w folderze Windowswinsxsbackup, czyli to:

Czy mogę to bezpiecznie usunąć? Zawsze to ponad 800 MB mniej na dysku.


(Semtex) #2

Nie bardzo, ogólnie mieszanie w winsxs jest wysoce niezalecane. Bardzo często usunięcie plików z tej lokalizacji powoduje niestabilność systemu. Niektórzy zalecają kompresję, ja osobiście radzę zapomnieć o tej lokalizacji, to takie małe “szambo” Windowsa i jak z każdym szambem lepiej się w nim nie babrać :lol:


(anka-ming) #3

semtex , dziękuję za odpowiedź i ostrzeżenie. :slight_smile: Odkurzacz wcześniej znalazł tylko 100 MB śmieci, więc spróbowałam innego programu, a tu takie buty. #-o


(Semtex) #4

Ogólnie, lepiej korzystać z Odkurzacza (choć czasem, rzadko, zdarza się, że usunie troszkę za dużo, choć nie wiem jak jest z nowymi wersjami), jednak ja osobiście polecam Ccleaner, można go rozbudować przez CCenhancer i mam całkiem dobre i bezpieczne narzędzie do czyszczenia systemu :wink:

Nie polecam zbyt często czyścić rejestru, czasem z tego wychodzi więcej szkód niż zysku, Windows 7 doskonale sobie radzi z optymalizacją Rejestru, usunięcie kilku starych kluczy przez programy jest raczej bez większego wpływu na samą wydajność systemu.